Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Adli Yıl siyasi tartışmalarla açıldı

Bu yıl adli yıl açılışı için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Cumhurbaşkanlığı Külliyesınde tören düzenlendi. Törene yüksek yargı üyeleri ve baro başkanları katıldı.

Bazı baro başkanlarının, töreni protesto ederek katılmadığı etkinlikte, açılış konuşmasını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaptı. Feyzioğlu konuşmasında “Vatan söz konusu ise gerisi tefarruattır. Biz o yüzden buradayız. Barolar Birliği sadece cumhuriyetin tarafındadır” dedi ve yargı reformuna değindi.

Etkinlikte, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Metin Feyzioğlu’nun olumlu diyalogları öne çıktı.

Digilup’ın sosyal medyada yaptığı listening sonuçlarına göre, adli yılın bu dönemki açılışı, 65 bine yakın iletiye konu oldu. Sosyal Medyada en fazla yorumlanan konu ise Feyzioğlu’nun ifadeleri oldu.

Geçmiş hatırlatıldı

Paylaşımlarda, 2014 yılındaki Danıştay töreninde, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmasına, o dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Tayyip Erdoğan’ın tepkisi hatırlatıldı. Bugünkü diyalogların; avukatlar için önemli olduğunu düşünen kullanıcılar olduğu gibi, sonucu eleştiren sosyal medya kullanıcıları da oldu.

Sosyal medyadaki adli yıl açılışı yorumlarında Metin Feyzioğlu öne çıkarken, törene katılmayan baroların alternatif etkinliklerine değinildi.

Aynı konu kapsamında #AdliYıl #HelalSanaFeyzioğlu #SaraydaGençliğeHitabe gibi hashtagler TT listesine girdi. #HelalSanaFeyzioğlu hashtaginin bot hesaplarca TT listesine sokulduğu, belirtildi.

Başta siyasiler olmak üzere, bir çok sosyal medya kullanıcısı; avukatlar, savcılar ve hakimlere yeni dönemde başarılar diledi.

Ayrıca, adaletin ve hukuğun öneminden bahsedildi. Metin Feyzioğlu’nun, fotoğraf düzenleme programlarıyla hazırlanan, badem bıyıklı fotoğrafları sıkça paylaşıldı.