Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Tarantino Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor

encokkonusulanfilmler

DigiLUP,  vizyonda yer alan filmlerin sosyal medya yansımalarını araştırdı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin Profesyonel Sosyal Medya Dinleme Servisi DigiLUP verilerine göre; en çok konuşulan vizyondaki filmler şöyle:

23 Ağustos’ta vizyona girdikten sonra en çok konuşulan filmler listemizde birinci sırada yer alan Quentin Tarantino filmi , “Bir Zamanlar…Hollywood’da” bu hafta da zirveyi bırakmadı. Orijinal adı “Once Upan a Time.. in Hollywood” olan film, geçen haftaya göre yaklaşık 20 bin daha az sosyal medya yansımasında konuşuldu ve 59 Bin 638 iletiye konu oldu.

ABD yapımı filmle ilgili en çok etkileşimi ise “Meg Zukin” adlı twitter kullanıcısının paylaşımı aldı. Bu paylaşım sosyal medya kullanıcıları tarafından 57 Bin 600 etkileşime (beğeni, RT, yorum)  ulaştı.

Hızlı ve Öfkeli serisinin spin-off filmi “Hızlı ve Öfkeli : Hobbs ve Shaw” ise 29 Bin 90 paylaşımda konuşuldu. Amerikalı David Leitch’in yönetmenliğini üstlendiği film bir önceki hafta dördüncü sırada yer almıştı.

23 Ağustos’ta vizyona giren filmlerden Kod Adı: Angel, 22 Bin 544 paylaşıma yansıdı ve sosyal medyada öne çıkan filmlerden oldu.

Başrollerini Gerard Butler ve Morgan Freeman gibi ünlü isimlerin paylaştığı filmle ilgili en çok etkileşim alan paylaşım Gerard Butler’ın resmi twitter hesabından filmle ilgili attığı tweet oldu. Filmin orjinal ismi olan;#AngelHasFallen hashtagiyle yapılan paylaşım 6 Bin etkileşim aldı.

Geçen hafta listede yer almayan Aslan Kral bu hafta 21 Bin 16 paylaşıma konu olarak, listeye dördüncü sıradan tekrar giriş yaptı.

Angry Birds Filmi 2 ise bu hafta listede yer almadı.