Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

MasterChef’de Bakla Çorbası tartışması

Televizyon ekranlarında yayınlanan yarışmalar, sosyal medyada da konuşulmaya devam ediyor. Yine ön planda Tv 8 yarışmaları var.

DigiLUP’da yapılan listening sonuçlarına göre, listenin ilk 5 sıralamasında; MasterChef, Güven Bana, Yaparsın Aşkım, Kuaförüm Sensin, Temizlik Benim İşim yer aldı.

Yeni sezona hızlı giriş yapan MasterChef bu hafta da zirvedeki yerini korudu. 10 bini aşkın yorum ile sosyal medyaya yansıyan yarışma, yeni bir tartışma konusu oluşturdu. Şef Mehmet Yalçınkaya’nın bakla çorbasını bilmemesi dolayısıyla, yarışmacı Cemre’ye çıkışı, sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı.

Yarışmanın yansımalarının çoğunu oluşturan konu, “esnaf lokantasında bakla çorbası olmaz” “Türkiye’de yaşayan herkes bakla çorbasını tanımıyor” şeklinde yorumlandı. Paylaşımlarda şefin Cemre’ye haksızlık yaptığı belirtilirken, Cemre’nin dik duruşu takdir topladı.

Yarışmadaki bu tartışma, o gün bakla çorbasının Google aramalarını arttırdı. Mehmet Yalçınkaya, kendi sosyal medya hesabından açıklama yapsa da eleştirilerin odağından çıkamadı.

Mehmet Yalçınkaya’nın 2 Eylül’de yaptığı paylaşım

MasterChef Türkiye’nin yeni sezonuyla ilgili paylaşımlarda ayrıca, Rıfat’ın tarzı ile ilgili yorumlar çoğunlukta. Rıfat’ın çeşitli karakterlere benzetildiği iletilerde, mizahi görseller de bulunuyor.

Sosyal medya kullanıcıları, eski yarışmacıları da unutmayarak, yeni paylaşımlarda geçen sezonun yarışmacılarına değindi.

Yeni yarışmalar beklenen ilgiyi yakaladı mı?

Sezonun yeni yayına giren iddialı yarışmaları, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmedi. Seda Sayan ile Yemekteyiz, Damat Bayıldı, Gel Hemşerim, Ailecek Şanslıyız gibi programlar, listeye giremedi.

Listeye giren yeni yarışma, Fox Tv’de yayınlanan Temizlik Benim İşim oldu. Yarışma ile ilgili yorumlarda, programın temizlik takıntısıyla tanınan sunucusu Kadir Ezildi öne çıktı.