Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Alina Boz zirveyi bırakmadı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, ekrandan çekilen dizilerle birlikte, erkek oyuncular gibi kadın oyuncular sıralamasında da değişiklik oldu.

Geçtiğimiz haftalarda zirveye oturan ve sosyal medyada en fazla konuşulan isimlerden olan Alina Boz, bu hafta da zirvedeki yerini korudu.

İlk sıradan vazgeçmeyen ve diğer kadın oyunculara oranla açık ara farkla önde olan genç oyuncu ile ilgili paylaşımlarda, pozitif ve sevgi dolu yorumlar öne çıktı.

Vedalar izleyiciyi üzüyor

Hem final yapan diziler hem de devam eden dizilerden ayrılan oyuncular, izleyicinin sosyal medya paylaşımlarında yoğunlukla yorumlanıyor.

Bu hafta, TRT’de yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde rol alan Sevda Erginci’nin diziden ayrılacak olması, hayranlarını üzdü.

Aslıhan Güner övgüyle uğurlandı

Bir süredir haftasonu izleyicisini güldüren Kuzey Yıldızı Aşk dizisinin final yapmasıyla, Yıldız karakterine can veren Aslıhan Güner de ekrana veda etti. Güner’in hayranları, oyuncuyu övgü dolu sözlerle uğurladı.

Cemre yine duygulara tercüman oldu

Yakında final yapacak olan Alev Alev, ilk bölümünden beri, özellikle fiziksel ve psikolojik şiddet gören kadınların duygularına tercüman oluyordu.

Dün akşamki bölümde de günlerdir Çelebi’nin ölmediğini kimseye ispat edemeyen Cemre’nin, Çelebi’nin Ozan’ı vurmasıyla ve kendini koruyamamasıyla ilgili çaresizliği ekrana taşındı. Demet Evgar’ın hayat verdiği Cemre; gazetecilere, polise ve destek için yanına gelen kadınlara söyledikleriyle, toplumsal bir soruna ve kadınların duygularına yine tercüman oldu.

Bu sahneyle birlikte, Demet Evgar’ın Alev Alev’de sergilediği performans, sosyal medyada gündem oldu. Evgar’ın sosyal medya yansımaları 10 kat arttı ve oyuncu 8. sıraya yerleşti.

Cemre, mahalledeki kadınların yanı sıra, davasından haberdar olup yanına gelen bir çok kadından destek gördü.

Ahsen Eroğlu’nda dikkat çeken artış

Menajerimi Ara dizisindeki Dicle karakteriyle, izleyiciyle buluşan Ahsen Eroğlu da partneri Deniz Can Aktaş gibi, yükselişe geçen oyunculardan oldu. Genç oyuncu, bu yükselişle, listenin 4. sırasında yer aldı.

Genç oyuncu, dizideki performansının yanı sıra, arkadaşları için yaptığı çizimlerle de sosyal medyada konuşuldu.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan kadın oyuncuların son haftadaki ileti sayıları:

11 Hülya Avşar Masumiyet 5.600
12 Hazar Ergüçlü Alev Alev 4.800
13 Aslıhan Güner Kuzey Yıldızı Aşk 3.700
14 İlayda Alişan Masumiyet 3.300
15 Cansu Dere Sadakatsiz 3.000
16 Burcu Biricik Camdaki Kız 1.900
17 Ezgi Mola Masumlar Apartmanı 1.600
18 Deniz Çakır Masumiyet 1.200
19 Özge Yağız Sol Yanım 1.200
20 Zeynep Farah Abdullah Masumlar Apartmanı 1.000