Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ayşegül Atik’e Veda

Usta sanatçı Ayşegül Atik, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

72 yaşındaki Ayşegül Atik, rol aldığı bir çok tiyatro, dizi ve filmler ile tanınıyordu.

Türk tiyatrosuna çok önemli katkıları olan sanatçının vefatı, başta dostları ve ailesi olmak üzere, sosyal medya kullanıcılarının yorumlarına yansıdı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre 20 bine yakın iletide, sanatçı ile ilgili duygulandıran yorumlar paylaşıldı.

Oğlunun paylaşımı öne çıktı

Ayşegül Atik’in oğlu Alper Atik’in paylaştığı duygulandıran mesaj, sosyal medyada yayıldı. Alper Atik mesajında annesinden “pamuk annem” ifadesiyle bahsetti. İşte Atik’in mesajı:

Pamuk annemi saat 00.10 itibariyle cennete uğurladık. Hastalığı süresince tek isteği acı çekmemek ve yalnız kalmamaktı. 45 gün boyunca hastanede acı çekmeden biz oğulları Alper Atik ve Argun Atik ile el ele, diz dize, gülerek, ağlayarak, oynayarak, sohbet ederek, öpüşerek, sarılarak geçirdi, çok ağrısı olduğu gecenin sabahina yoğun bakıma, hiç kalmak istemedigi yere gitmek zorunda kaldı.  Allah’ım, sevgili kulu olan canım annemi, hiç üzmeden, yormadan yanına aldı, üzüntümüz acımız tarif edilemez ama huzur buldu annecim, çok zormus, hep yaşayacaksın bizimle, ailenle, arkadaslarinla ve hayatına renk kattigin milyonların gönlünde, rahat uyu bitanem….

Dostlarından mesaj

Ayşegül Atik’in dostları da sosyal medya hesaplarından üzüntülerini paylaştı. En fazla etkileşim alan paylaşımlar arasında, ünlü sanatçı Işıl Yücesoy’un mesajı yer aldı.

TRT’deki videosu hatırlatıldı

Sanatçının vefatıyla ilgili üzüntüsünü paylaşan sosyal medya kullanıcıları, TRT’deki “önce alışveriş sonra fiş” içerikli videosunu hatırlattı.

Ali Atik ile birlikte rol aldıkları, 80’li yıllarda, fiş kullanımına dikkat çeken video 5 bine yakın paylaşıma dahil edildi.