Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Baro Başkanları Ankara’ya yürüdü

Baroların yapılarına dönük düzenleme çalışmaları dolayısıyla, başta baro başkanları olmak üzere, tüm Türkiye’de bir çok avukat kararlara tepki gösteriyor.

Ülke genelinde, farklı illerdeki barolar, çeşitli etkinliklerle, tepkisini ortaya koymaya devam ediyor.

Baro Başkanları yürüdü

Baro Başkanları, yapılan düzenleme çalışmalarına tepki göstermek için, Ankara’ya yürüdü. Yürüyüş esnasında, polisin müdahalesiyle karşılayan baro başkanları, sosyal medyada gündem oldu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, 1 milyona yakın paylaşımda, avukatların tepkileri yorumlandı.

İstanbul Barosu duyurdu

İstanbul Barosu, hükümetin baroların yapısına dönük çalışmalarına karşı, 19 Haziran’da Ankara’ya “Savunma Yürüyüşü” başlatacaklarını açıkladı. İstanbul Barosu, etkinliklerle ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından duyurdu.

Polis engeli öne çıktı

Başkanların, yürüyüş esnasında karşılaştığı engeller, sosyal medyaya çeşitli görsellerle yansıdı. Gaziantep Baro Başkanı Avukat Bektaş Şarklı’nın polis ile yaşadıkları, o anda çekilen bir video ile sosyal medyada hızla yayıldı.

Metin Feyzioğlu’na tepki

Baroların protesto ettiği konularda, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, baroların yanında olmadığını savunan avukatlar, eleştirilerini sosyal medya paylaşımlarına da yansıttılar.

İzmir Barosu Başkano avukat Özkan Yücel’in paylaşımı, en fazla etkileşim alan iletiler arasında yer aldı.

Başkanlar gelişmeleri paylaştı

İllerin baro başkanları, gelişmeleri kendi hesaplarından da paylaştı. Aydın Barosu başkanı avukat Gökhan Bozkurt da yaşananları, sık sık aktardı.

Avukat Hakları Grubu, Baro Başkanları’nın Ankara’ya girişini, o anda çekilen bir video ile paylaştı.

Trabzon Barosu Başkanı Avukat Sibel Suiçmez, Ankara yürüyüşündeki fotoğrafları, Trabzon’a özgü ifadelerle paylaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin avukatlara yaptığı desteği Eren Erdem paylaştı.

Baro başkanlarının yürüyüşüne, avukatların yanı sıra; siyasetçiler, gazeteciler, sanatçılar başta olmak üzere bir çok vatandaş destek verdi.

Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi de vefat eden eşinin cübbesini paylaşarak, yürüyüşe destek verdi.