Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Clubhouse Android’e geldi

Başlangıçta yavaş bir sunum başlatan şirket, artık küresel olarak piyasaya sunulduğunu açıkladı. Uygulama, iOS’ta olduğu gibi hemen hemen aynı şekilde çalışıyor.

Bu, hizmeti kullanmaya başlayabilmek için hala birinden davet almanız gerektiği anlamına geliyor. Ancak iyi olan şey, mevcut tüm kullanıcıların birden fazla davet alabilmesi, bu nedenle artık uygulamada dolaşan çok sayıda kişi var.

Clubhouse, kullanıcıların daha sonra diğer kullanıcılarla konuşabilecekleri sanal bir odaya ev sahipliği yapmasına izin veren bir sosyal ağ hizmeti. Elon Musk gibi isimlerin de platforma katılmasıyla uygulama büyük hit yapmıştı. Sizi takip eden ancak konuşmacı olarak atanmamış kullanıcılar yine de bu odaya dinleyici olarak katılabilir. Odanın sahibi, dinleyicilerden herhangi birinin konuşmacı olmasına izin verebilir. Clubhouse deneyimi genellikle bir podcast dinlemek olarak görülüyor, ancak daha etkileşimli bir unsur içeriyor. Ancak bir podcast’in aksine, Clubhouse yayınları canlı. Daha da önemlisi, kaydedilmez, bu nedenle yalnızca sohbete özel.

Clubhouse, yalnızca iOS uygulaması olarak bir yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürüldü. O zamandan beri, hizmet popülerlik kazandı ve o zamandan beri birçok kişi tarafından kopyalandı. Uygulamaya benzer olarak Twitter kısa süre önce Spaces adlı aynı özelliği ekledi. Elbette, Twitter bunu oldukça hızlı bir şekilde ve herhangi bir davet gerektirmeden herkesin kullanımına sundu. Clubhouse’un Android uygulama başlatma sürecini nihayet hızlandırmasına neden olan şey büyük olasılıkla bu.