Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da Mavi Tik dönemi yeniden başlıyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıları için mavi tik alma özelliğini yeniden aktifleştirdi. Bu sayede, şartlara uygun olan tüm Twitter kullanıcıları, mavi tik almak için platforma başvurabilecek.

Twitter, mavi tik programını yaklaşık 4 yıl önce askıya almıştı. Geçtiğimiz günlerde yeniden bu programın başlayacağını duyuran Twitter, detayları paylaştı. Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla başvurularını tamamlayıp profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

Mavi tik nedir ve nasıl alınır?

Twitter’da profilinizde mavi tikinizin olması yaptığınız iş ya da etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olduğunuzu belirtir. Genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi işlerinde popüler insanların profillerinde bu mavi tikler bulunmaktadır.

Mavi tik başvurusunda bulunmak isteyen Twitter kullanıcısının, telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış olmalı. Ayrıca, Twitter’ın kullanıcıya sunduğu kategorilerden birisine ait olmak gerekli. Bu kategoriler; gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer kategoriler olarak geçiyor. Diğer kategorisi daha çok spor ile tanınan ya da eğlence sektöründeki insanları kapsıyor. Eğer hesap, temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde Hesap bölümünde başvuru sekmesi görülebilir. Buradaki formu doldurmak ve gerekli olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermek yeterli.