Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Maraşlı yine rekor kırdı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, ekrandaki yerli dizilerin sosyal medya yansımaları belli oldu.

Haftalardır, başrol oyuncularıyla birlikte zirveden inmeyen Maraşlı, geçen hafta yerini Mucize Doktor’a bıraksa da bu hafta zirveye geri döndü.

Atv’de, Burak Deniz ve Alina Boz’un başrolünü paylaştığı Maraşlı, bu hafta 1 milyona yakın paylaşımda yorumlanarak, rakiplerini açık ara farkla geride bıraktı.

Final haftasında olan diziler

Bu hafta bazı diziler ekrana veda ederken bazı diziler sezon finali yapacak. Fox Tv’de final kararıyla izleyicisini üzen Mucize Doktor, bu Perşembe son bölümüyle ekrana gelecek. Beğeniyle izlenen dizi, geçtiğimiz hafta bu yorumlarla 1. sıraya oturmuştu. Bu hafta ise 2. sırada yer aldı.

Fox Tv’nin diğer bir dizisi Masumiyet de bu hafta final yapacak dizilerden. Uzun süredir ekranda olmayan oyuncuların bir araya gelmesiyle dikkat çeken ve toplumsal yaralardan biri kadına şiddet konusunun işlendiği dizi, ilk yayın günlerinde oldukça ilgi görmüştü. Hikayedeki entrikaların artmasıyla, reytingi azalan dizi, önce Çarşamba akşamından pazartesi akşamına alındı, yine beklenen reytingi alamayınca, final kararı duyuruldu. Masumiyet ile ilgili, sosyal medya yansımaları, önceki haftaya oranla arttı ve dizi 7. sıraya yerleşti.

Timuçin Esen’in, Ateş Hekimoğlu performansıyla olumlu yorumlarını arttırdığı Hekimoğlu dizisi, 51. Bölümüyle yarın akşam final yapacak. Dizi, sağlık konusunda bilgilendirmeyi de amaç edinmiş, Ebru Özkan, Okan Yalabık gibi başarılı oyuncuları kamera karşısına geçirmişti. Hekimoğlu’nun Kanal D’den dijital bir platforma geçmesi de konuşulmuş, ancak net bir açıklama yapılmamıştı. Dizi bu hafta, yansımalarını 3 kat arttırarak 10 bine yakın paylaşımda yorumlandı.

TRT’de yayınlanan ve bir aile dizisi olduğu konuşulan Gönül Dağı bu hafta sezon finali yapacak. İzleyicinin, bol entrikalı, psikolojik gerilimli ve mafyalı dizilere karşı önerdiği Gönül Dağı, her hafta olduğu gibi 20 bine yakın paylaşımda yorumlandı.

Menajerimi Ara yükselişte

Star Tv’de yayınlanan Menajerimi Ara dizisi, haftanın yükselen dizilerinden oldu. Bir menajerlik ajansında, hem ajans çalışanları arasındaki çekişmeleri hem de oyuncuların yaşadıklarını ekrana taşıyan ve her bölüme farklı bir ünlü oyuncuyu konuk eden dizi, önemli bir izleyici kitlesi oluşturdu. Sosyal medyada da popüler olan dizi, bu hafta 100 bine yakın paylaşımda yorumlanarak, 4. Sıraya yerleşti.

Ada Masalı adlı yeni dizide rol alacak, Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’un konuk olduğu Menajerimi Ara, bu haftaki konuklarıyla iki oyuncunun hayranlarını sevindirdi.

Diziye konuk olan ünlü oyuncularla ilgili beklentiler, sık sık sosyal medya paylaşımlarına yansıyor. Bu hafta öne çıkan oyuncular ise Çukur’dan Damla Sönmez ve Aras Bulut İynemli oldu.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 Pazartesi 16.500
12 Gönül dağı TRT 1 Cumartesi 16.500
13 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ATV Salı 13.200
14 Sadakatsiz Kanal D Çarşamba 12.600
15 Bozkır Arslanı Celaleddin ATV Cuma 11.200
16 Bir Zamanlar Kıbrıs TRT 1 Perşembe 9.400
17 Camdaki Kız Kanal D Perşembe 8.800
18 Hekimoğlu Kanal D Salı 7.300
19 Arka Sokaklar Kanal D Cuma 5.600
20 Kırmızı Oda TV 8 Cuma 5.200