Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Diziler kan kaybediyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında, dizi setlerine ara verilmesi dolayısıyla, yeni bölümlerin yayınlanmaması, dizilerin sosyal medya yansımalarını etkiledi.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, önceki haftalarda 800 bin civarında iletide konuşulan diziler, bu hafta 365 bin iletide konuşuldu.

Bu ekstra durum dolayısıyla, erken sezon finali kararı verilen diziler de oldu. Yanı sıra, bu sezon dizilerin yeni bölüm çekimlerinin hiç yapılamayacağı konuşuluyor.

Dizilerin, sosyal medya hesaplarından, yapımların unutulmaması için, geçmişte yayınlanan bölümlerden popüler sahneler veya dizi ile ilgili replikler paylaşılıyor.

İlk sırada Çukur var

Bu hafta, zirveye yeni bir dizi oturdu; Çukur.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Çukur dizisine transfer olacağı, dizinin başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli’nin Netflix’te yayınlanan La Casa De Papel dizisine geçeceği gibi bir çok iddia, sosyal medyada yorumlandı.

Baraj yüksekte kalmaya devam ediyor

Yeni bölümleri yayınlanmasa bile, bazı diziler konuşulmaya devam ediyor. Fox Tv’de yayınlanan Baraj dizisi de bunlardan biri. Baraj ile ilgili bu hafta 73.927 paylaşım yapıldı ve dizi 2. sırada yer aldı.

Dizi ve oyuncuların hayranı olan sosyal medya kullanıcıları, çeşitli etkinlikler yaparak, dizinin sosyal medyadaki yansımasını azaltmamaya çalıştı.

Dizinin çekildiği alandaki sokak hayvanlarının da mamaya ihtiyacı olduğuna dair sosyal medyadan çağrıda bulunuldu.