MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup sonuçlarına göre, yerli diziler listesinde değişiklik var.

Sezonun açılmasıyla birlikte, yerli dizilere dönük, 2,5 milyonu aşkın paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları, yeni sezonun ilk bölümüyle ekrana gelen Doğduğun Ev Kaderindir dizisini, ilk haftasında Digilup Top 10 listesine aldı.

Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol’un başrolü paylaştığı, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizi, geçen sezon olduğu gibi, bu yıl da listenin üst sıralarında.

150 bine yakın iletide konuşularak 3. Sırada yer alan dizinin, özellikle, “kardeş dizisi” Kırmızı Oda projesiyle birlikte hazırlanan sahneleri, tv ratinginin yanı sıra sosyal medyada bile milyonlarca kişi tarafından izlendi ve yorumlandı.

En son “Sen Kiminle Dans Ediyorsun” filminde birlikte kamera karşısına geçen, Binnur Kaya ve Demet Özdemir’in bu kez bir dram hikayesinde, terapi sahnesinde bir araya gelmeleri, izleyicinin beğenisini kazandı.

Final yapacağı açıklanan Fox Tv’nin yaz dizisi Bay Yanlış ise son haftalarında da olsa zirveyi kimseye kaptırmadı.

Yeni Hayatta Kadına Şiddet vurgusu

Kanal D’nin iddialı projelerinden Yeni Hayat, ekrana veda edecek dizilerden olacağı haberleriyle konuşulurken, dizinin bir çıkışı sosyal medyada takdir topladı. Melisa Aslı Pamuk’un canlandırdığı başrol karakteri Yasemin’in, yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddete, hatta bu şiddetle hayatını kaybeden kadınların isimlerine değinmesi, en fazla etkileşim alan iletilerden oldu.

Önceki bölümlerde de Adem karakterini canlandıran Serkan Çayoğlu’nun dizinin bir sahnesinde, kadına şiddete tepki göstermesi, izleyicinin gözünden kaçmamış, takdir toplamıştı.

Bazı sahneler eleştirildi

Diziler beğenilerek izlense de bazı sahneler, dizi izleyicilerinin gözünden kaçmadı. Sosyal medya paylaşımlarına yansıtılan sahneler, izleyici tarafından eleştirildi.

Markalarla israfa dönük kampanyalar yürüten Refika Birgül, Menajerimi Ara dizisindeki, sinirlenip yemeği çöpe atma sahnesine kayıtsız kalmadı.
Meyhanede çekilen sahnede, alkol alınmaması izleyicinin gözünden kaçmadı.
Özellikle bazı hastalıklarla ilgili söylemlerin, daha hassas ifadeler içermesi gerektiği vurgulandı.
Hekimoğlu’ndaki dolar artışıyla ilgili kur detayı, izleyicinin paylaşımına yansıdı.

Çatı Katı Aşk’a yeni oyuncu

Kanal D’nin yaz dizisinin ratingleri de son zamanlarda, konuşulan konular arasında. Tam da bu süreçte Çatı Katı Aşk da bir oyuncu değişikliğine gidildi ve Ezgi Şenler yerine Selin Şekerci geldi. Bu değişikliği garipseyen sosyal medya kullanıcıları ile Selin Şekerci’yi beğenen ve diziye gelmesine sevinen sosyal medya kullanıcıları oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir