Türkiye Milli Takımları’nın bu hafta gösterdikleri başarı, tüm toplumu ortak duyguda birleştirdi. Önce milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı’nın Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalyayı kazanması, sonra da Anadolu Efes Basketbol Takımının THY Euroleague şampiyonluğu, milli duyguları arttırdı ve ülkede büyük bir sevinçle karşılandı.

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Final-Four’un finalinde İspanyol ekibi Barcelona ile karşılaşan milli takımımız, rakibini 86-81 yenerek THY Euroleague şampiyonu oldu.

Şampiyonluk, Türkiye’deki medya mecralarında olduğu kadar global medyada da yer aldı. En fazla sosyal medyada yer alan başarı, yurtdışındaki internet sitelerinde 10 bine yakın habere konu oldu. Türkiye dışındaki ülkeler arasında, en fazla İspanya’da haber olan Anadolu Efes basketbol takımı, Amerika, Almanya ve İtalya medyasında da ilgi gördü.

İşte global internet medyasında yayınlanan haberlerde geçen popüler kelimeler:

Her kesimden tebrik yağdı

THY Euroleague’daki Türkiye başarısı, spor severlerin yanı sıra, siyasetçisinden, gazetecisine, spor kulüplerinden markalara kadar bir çok sosyal medya kullanıcısının paylaşımlarına coşkuyla yansıdı.

Sosyal medyadaki bazı yorumlar:

Türkiye’nin Kızı Ayşe

Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda büyükler kategorisinde dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı, kazandığı madalya ile tüm topluma sevinç yaşattı.

Bakü’de düzenlenen şampiyonada, organizasyonun en iyi sporcusu da seçilen Ayşe Begüm Onbaşı, her iki başarısıyla “Türkiye’nın kızı” oldu. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, toplumun büyük bir bölümü, genç sporcu Ayşe’ye olan tebriklerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda “Ayşe Kızım” olarak hitap ettiği genç sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, cumhurbaşkanına yine sosyal medya hesabından cevap verdi ve “kızınız altın madalya ile geliyor” dedi.

Sosyal medyada 100 bini aşkın paylaşıma konu olan Ayşe Begüm Onbaşı, gazeteler, televizyon kanalları ve internet sitelerinde de binlerce haberde yer aldı.

İşte bazı sosyal medya paylaşımları:

Tüm dünya medyasına yansıdı

Küçük yaşlarından beri cimnastik ile ilgilenen Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye medyasında binlerce habere konu olurken, yurtdışında yayın yapan internet sitelerinde de 100’den fazla habere yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir