Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ekranlarda dizilerle nostalji

Koronavirüs önlemleri kapsamında, setlerine ara verilmesi nedeniyle, dizilerin yeni bölümlerinin yayınlanmaması, kanalları yeni arayışlara yöneltti.

Birçok kanal, arşivlerinde bulunan dizilerin eski bölümlerini yayınlamaya başladı. Sezon yayınlarında olduğu gibi, bu diziler de sosyal medyada konuşuldu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, 100 bine yakın paylaşımda, tekrar diziler ile ilgili yorum yapıldı.

Kuzey Güney açık ara önde

Arşivindeki 7 dizinin tekrar bölümlerini yayınlayan Kanal D; Kuzey Güney, Aşk-ı Memnu, Poyraz Karayel, Yabancı Damat dizileriyle, Top listesindeki 4 sıraya yerleşti.

Kıvanç Tatlıtuğ’un popülerliğini arttırdığı Kuzey Güney dizisi,  tüm diziler arasında en fazla iletiye konu olarak, ilk sırayı aldı.

Kuzey Güney ile ilgili, 35 bine yakın paylaşımda, büyük oranda olumlu yapıldı. Başta Kuzey ve Cemre aşkını içeren videolar olmak üzere, dizilerden kesitler paylaşıldı.

Nevzat Aydın da dizi ile ilgili görüşlerine kendi hesabından yayınladı.

Erkenci Kuş geri döndü

Listenin ikinci sırasında, sezondayken yoğun ilgi gören Star Tv’nin romantik komedisi Erkenci Kuş oldu. Yakın bir zamanda final yaptığı için, nostaljik sayılmayan dizi ile ilgili paylaşımlarda, başrol oyuncuları Can Yaman ve Demet Özdemir öne çıktı.

Aşk-ı Memnu unutulmuyor

Yayında olsa da olmasa da oyuncuları ve hikayesi dolayısıyla, hiç unutulmayan dizilerden Aşk-ı Memnu, yeniden ekrana gelmeye başladı. Dizi ilk yayınlandığı gün, TT listesine girmişti, bu hafta ise 5085 ileti ile 3. Sırada yer aldı.

Yeditepe İstanbul da listede

Listenin en nostaljik dizisi, yıllar önce TRT’de ekrana gelen Yeditepe İstanbul oldu. Şuan ünlü olarak tanıdığımız çoğu sanatçının, gençlik hallerine rastladığımız dizi, yine ilgi çekti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de diziyle ilgili bir repliği sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte arşivden çıkarılan diğer diziler ve yansıma adetleri:

11 Aşk Laftan Anlamaz Show Tv #AşkLaftanAnlamaz 689
12 İşler Güçler Star TV #İşlerGüçler 640
13 Ferhunde Hanımlar TRT1 #FerhundeHanımlar 610
14 Avrupa Yakası Atv #AvrupaYakası 548
15 Akasya Durağı Kanal D #AkasyaDurağı 438
16 Doktorlar teve2 #Doktorlar 386
17 Anne Star TV #Anne 300
18 Çilek Kokusu Star TV #ÇilekKokusu 282
19 Seviyor Sevmiyor Atv #SeviyorSevmiyor 221
20 Uğurllugiller TRT1 #Uğurlugiller 212