Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

En iyi Erkek Oyuncu: Haluk Bilginer

Haluk Bilginer 47. Uluslararası Emmy ödüllerinde “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi.

Geçen yıl puhutv de yayınlanan ve en iyi internet dizisi seçilen Şahsiyet’in başrol oyuncusu Haluk Bilginer, dizideki Agah Beyoğlu karakteriyle Emmy ödülüne layık görüldü.

Emmy ödülünü kazanan ilk Türk oyuncu olan Haluk Bilginer ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada ”Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” dedi.

MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre Haluk Bilginer 150 binden fazla paylaşımda konuşuldu.

#HalukBilginer, Agah Beyoğlu ve #Şahsiyet hashtagi TT oldu.

Haluk Bilginer’i dünya alkışladı

Sosyal medya kullanıcıları, paylaşımlarında, ünlü sanatçıyı, aldığı ödüle diğer başarılarını da ekleyerek takdir etti. Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının yanısıra, tüm dünyada #HalukBilginer ile ilgili 30 bin paylaşım yapıldı.

Başta #Şahsiyet ekibi ve sanatçı dostları olmak üzere, Bilginer’in tüm sevenleri, sosyal medya mesajlarıyla, ünlü sanatçıyı kutladı.