Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yeni diziler listeye girebildi mi?

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup, yerli dizilerin sosyal medya yansımalarını inceledi.

Zirvenin sahibi aynı

Bu hafta da geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, Afili Aşk zirvedeki yerini korudu, ancak yansıma adedinin azaldığı görüldü.

Atv’de yayınlanan Hercai dizisi ise bu hafta da zirveyi zorlamaya devam etti. #Hercai bu hafta 122.833 ileti adediyle, 2. sırada yer aldı.

3. sıradan veda etti

Fox Tv’de yaz sezonunda başlayan ve yayın dönemini bu haftaya kadar sürdürebilen Her Yerde Sen, listeye 3. sıradan veda etti. İzleyicisinin, final kararına yoğun tepki gösterdiği dizi, son haftasında, 100 bine yakın paylaşımda konuşuldu.

Dizinin oyuncularının performansının yanısıra, eğlenceli bir romantik komedi tarzı olmasına değinen izleyiciler, şiddet ve dram içeren dizilerin devam etmesini, ancak keyifli dizilerin devam edememesini eleştirdi.

Yeni dizilerden iddialı başlangıç

Bu hafta yayın hayatına başlayan; Kuruluş Osman, Ferhat ile Şirin ve Azize, ilk haftalarında listeye giriş yaptı.

Tarihi dizilere ilgi gösteren izleyici, Atv’de başlayan Kuruluş Osman dizisinin sahnelerini ve oyuncu performanslarını yorumladı.

İddialı yapımlardan biri de Fox Tv’de başlayan Ferhat ile Şirin dizisi oldu. Dizinin sosyal medya yansımalarında, Tolga Sarıtaş hayranlarının paylaşımları öne çıktı. Mafyanın ve güçlü patronların erkek karakter olmasına alışık olan izleyici, yeni dizide Cansu Dere’nin canlandırdığı Banu Karalı karakterini ilgi çekici buldu. Usta sanatçı Işıl Yücesoy’un da ekranlara dönmesi, sosyal medyaya olumlu yorumlarla yansıdı.

Star Tv’de yayınlanmaya başlayan Güvercin ve Kanal ‘de yayınlanmaya başlayan Azize dizisi, ilk haftasında Top 10 sıralamasına giremedi.

Uzun süredir tanıtımı yapılan dizilerin gelecekteki yayın durumları merak ediliyor.