Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran paylaşım

Dünyanın mücadele ettiği coronavirüs ile ilgili, tedavi ve ilaç araştırmaları devam ediyor. Tüm çalışmaları merakla izleyen insanlar ise sık sık araştırmacıların yaptığı açıklamaları takip ediyor.

Türkiye’de de bu bağlamda yapılan çalışmalar var. O çalışmalardan birini,
Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bir süredir ekibiyle birlikte, laboratuvarda yürütüyor.

Prof. Dr. Ovalı, çalışmalarıyla ilgili umut veren bir paylaşım yaptı. Paylaşımında, çalışmalarının sonuçlarından bahseden ve tarih veren Profesör, sosyal medyada hızla yayılan, umut dolu cevaplarla karşılaştı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, son 1 haftada Profesör Doktor Ercüment Ovalı’dan bahsedilen 75 bin paylaşım yapıldı.

Sosyal medya kullanıcıları, duygusal ve takdir dolu mesajlarıyla Ovalı’ya destek oldu. Ekipteki herkes cephedeki Mehmetçik gibi nitelendirildi.

Ovalı’nın sitemi

Geçtiğimiz hafta yine laboratuvarda Covid-19 ile mücadele çalışmalarını sürdürürken, televizyonlarda program yapan kişilerin kendisi hakkında konuşmasına, sosyal medyadan karşılık veren Profesör, bu paylaşımıyla da oldukça destek almıştı.

300 bine yakın takipçisi olan Ovalı’nın paylaşımı 100 binlerce etkileşim aldı.

Ödül törenindeki tavrı hatırlatıldı

Profesör Doktor Ercüment Ovalı’nın başarıları hatırlatılarak yapılan övgü dolu paylaşımlarda, 2017’de GQ Yılın Bilim Ödülünü aldığı hatırlatıldı.

Sosyal medya kullanıcıları, Profesör’ün ödül törenindeki; ödülünü Şehit Eren Bülbül, Bülbül’ü korumaya çalışan astsubay ve Afrin’deki Mehmetçiklere adadığını söylediği videosunu paylaştı.