Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Firmanızın Etkisini Biliyor Musunuz? Şirket Etki Ölçümü Nedir?

Şirket hedeflerinize ulaşmak için düzenli olarak şirketinizin etkisini ölçmeniz gerekir. Şirketinizin etkisini ölçemezseniz planlamalar, projeler yapamaz ve pek çok kayıplara neden olabilirsiniz. Etkisi ölçülmeyen şirkette para, zaman ve emek kaybı yaşanırken firmaların markalaşma için uğraştıkları iş yaşamında itibar ve imaj kaybı olabilir.  Etki ölçümü ile sektörünüzde ve işinizde ne kadar var olduğunuzu görebilir ve hedeflerinize doğru metriklerle ulaşabilirsiniz. Küçük büyük her şirketin etki ölçümü yapması gerekirken sürdürülebilirlik açısından oldukça önemlidir. Bilgi çağında yaşarken bilgileri doğru kullanmaları gerekir.

Teknoloji ve büyük veri (big data), kurumsal etkinin ölçülmesini ve değerlendirilmesini gerçeğe dönüştürmek için kullanılan araçlarken etkisini ölçmek isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. DigiLUP olarak hazırladığımız bu içeriğimizde şirket etki ölçümü hakkında merak edilen sorulara detaylı yanıtlar vereceğiz.

Şirket Etki Ölçümü Nedir?

Günümüz teknolojilerinin hızla gelişmesi firmalar üzerinde de etki bırakıyor. Firmalar sadece sermaye olarak değil verileri ile de rekabet ediyorlar. Piyasadaki rekabet koşullarını sermayeden çok, artık bilgiler belirliyor. Şirket etki ölçümü nedir, ne anlama gelmektedir? Piyasada rekabet ederken firmanızın ne kadar bilgiye sahip olduğu, geleneksel medya ve sosyal medyada ne kadar bilindiği firmanızın etkisini oluşturuyor.

DigiLUP, şirket etki ölçümü hizmeti ile piyasa, sektör ve bölge hakkında en güncel medya verilerini bir araya getirerek, kategorize edilmiş bir şekilde sizlere sunmaktadır. Bu sayede şirket etki ölçümü yaparak çalışmalarınızı sağlıklı bir şekilde ilerletebilirsiniz. Şirket etki ölçümünü yapmayan kurumların birer birer piyasadan silindiğini biliyorken, doğru bilgilerin toplanması ve analiz edilmesi neredeyse hayati öneme sahiptir.

Şirket etki ölçümü ve etki yönetimi, şirketlerin yaptıkları yatırım ve projelerin, sosyal ve çevresel unsurlar üzerindeki etkilerini anlayıp, gerekli adımları uyarlamak ve sonuçları iyileştirmek için harekete geçmelerine yardımcı olan bir süreç bütünüdür. Etki ölçümü yönetimi içerisinde ayrıca değerlendirmeler, performans göstergeleri gibi finansal muhasebe ve raporlama araçları da kullanılmaktadır.

MTM Medya Takip Merkezi, geliştirdiği yazılımlar sayesinde tüm medya mecralarındaki bilgilerin eksiksiz, doğru ve hızlı bir biçimde taranmasını sağlar. Şirketiniz, sektörünüz ve rakipleriniz üzerinde yapılan etki ölçümü ile bugünü ve geleceği neredeyse garanti altına alabilirsiniz. Medya takibi ile aldığınız verileri doğru stratejiler oluşturmak için kullanabilir, sosyal medya sonuçlarını takip ederek, aksiyonlarınızı anlık olarak planlayabilirsiniz.

Dünyadaki en büyük 500 şirkete baktığımızda, bu şirketlerin etkisi giderek artarken, sürdürülebilirlik için etkilerini ölçerek ilerlemektedirler. Bu sayede bu şirketler karlılıklarını arttırırlarken aynı zamanda insanlar üzerindeki sosyal etkilerini de arttırmaktadırlar.

Etki Ölçümü Aşamaları Nelerdir?

Şirketler piyasada, sektörde ve müşteri üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduklarını bildiklerinde hedefleri doğrultusunda doğru stratejiler belirleyebilirler. Etki ölçümü ile ölçeklendirilebilir şirket modeli ortaya koyulabilir. Şirketin sosyal etkisi; iş veya teknoloji alanındaki etkileri değerlendirilir, analiz edilir ve planlama açısından kolaylık sağlar. Ölçeklendirmenin anlamını, bir kuruluşun büyük veriden aldıklarını öğrenerek yapacağı iyileştirmeleri belirlemek olarak açıklayabiliriz.

Her zaman ve her yerde bilgiler oldukça fazlayken, bu bilgileri doğru kullanmak şirketin geleceği için oldukça önemli bir hal alıyor. Doğru bilgi akışını elinde tutmak, şirketler için çok önemlidir. Sektör, piyasa ve rakipler hakkında tüm bilgiye güncel olarak ulaşabilen firmalar bir adım öne geçiyor. Şirketinizin etkisini ölçmenizin pek çok yolu bulunmaktadır. Etki ölçümü yapabilmek için tüm verileri toplayarak kategorize edip planlamalarınızı yapmanız gerekiyor.

Teknoloji ve internetin etkisiyle, başta dijital medya ve sosyal medya olmak üzere, tüm medya datası, oldukça büyük verilere sahiptir. Medya Takip Merkezi, DigiLUP gibi bir çok servisiyle, şirketiniz için, şirket etki ölçümlerini sizlere sunmaktadır. Zamanınızın çoğunu tek tek bilgi toplamak için harcamayın ve şirket verimliliğinizi arttırın.

Şirketinizin Etkisini Ölçmenizin Avantajları Nelerdir?

Şirketlerin etki ölçüm çalışmaları sonucunda edindikleri veriler, birçok alanda fayda sağlamaktadır. Şirketinizi yönetebilmek ve analiz edebilmek için etkilerini ölçmeniz gerekir. Etki ölçümü sayesinde ölçeklendirilebilir ve sürdürülebilir şirket yönetimi sağlayabilirsiniz. Şirketinizin etkisini ölçmenizin avantajları nelerdir, detaylı olarak inceleyelim.

Etki ölçümü sayesinde şirketinizin değeri artarken zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Şirket varlığınızı sürdürebilecek adımları belirleyebilir itibarınızı arttırabilirsiniz.

Medya analizleri ile PR faaliyetlerinizin durumunu öğrenebilir ve rakiplerinizin medyayı ne denli kullandığını görebilirsiniz. Markanızın medyaya nasıl yansıdığını ve hedef kitlenizdeki müşterilerin bu yaptığınız çalışmalardan nasıl etkilendiğini görebilirsiniz.

Piyasada ve sektördeki rakiplerinizi doğru analiz ederek daha etkin stratejiler oluşturma imkânı edinebilirsiniz.

Global alanda da hizmetler veren DigiLUP, dijital medya takibi ve ölçümleme servisleri ile şirket etkinizi ölçmenize yardımcı olmaktadır. Toplanan tüm yeni veriler anında ayrıştırılmış olarak sizlere teslim edilir. Sizinle paylaşılan tüm bilgileri kolaylıkla ekranınızdan analiz edebilir ve çalışmalarınızı bu yönde planlayabilirsiniz. DigiLUP hizmet almak istiyorsanız iletişim bölümünden form doldurarak veya bizi (0212) 442 30 00 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.