Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Gmail’e mavi tik geliyor

Google, Gmail’e mavi tik uygulaması ekleneceğine dair açıklama yaptı. Güvenlik amaçlı getirilen mavi tik özelliği, kullanıcıların kendilerine e-posta gönderen şirketlerin gerçek hesap olup olmadığını anlamasını sağlayacak. Google mavi tik uygulaması, mail dolandırıcılarına karşı, güvenlik önlemlerinin arttığını gösteriyor.

Gmail mavi tik

Google’ın ücretsiz uygulaması olan e-posta servisi Gmail, artık e-postayı gönderen hesabın doğrulandığı mavi tik özelliğini devreye alıyor.

Google’ın yaptığı açıklamaya göre; Twitter’daki gibi mavi tik artık Gmail’de de görülecek. Logosunu ekleyerek doğrulama yapan şirketler, otomatik olarak mavi tik alabilecek.

Gmail, bugünden itibaren hem iş hem de kişisel Google hesapları için mavi tikleri yayınlamaya başladı. Yani önümüzdeki günlerde Gmail kullanıcıları, doğrulanmış hesapları e-postalarında görebilecek.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal medya analizi, web sitesi takibi, profesyonel görsellerle dijital medya raporu servislerini incelemek için izimle iletişime geçebilirsiniz.