Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

HAKARET TAKİBİ NEDİR? NEDEN ÖNEMLİDİR?

hakaret-takibi-neden-onemlidir

Bir bireyin her konuda kendine özgü fikirleri vardır. Aynı zamanda bireylerin sahip oldukları fikirleri ifade etme şekli vardır. Birey fikirlerini ifade etmede özgürdür. Herkes birbirine saygı çerçevesi içerisinde fikirlerini iletebilir bu son derece doğaldır. Kimi birey düşüncelerini ifade ederken daha kibar bir yaklaşım sergiler, kimisi de kaba ya da sertçe hakaretler ve küfürler içeren cümleler kullanarak kendini ifade etme şeklini seçer. Bir birey fikirlerini ifade ederken karşı tarafa hakaret içeren cümleler kullanıyorsa diğer kişinin özgürlüğünü kısıtlamış olur, burada özgürlükten bahsedilemez.

hakaret-takibi-neden-onemlidir

Son zamanlarda sosyal medyada hakaret içeren kullanıcı yorumu ile çok fazla karşılaşır hale geldik. Özellikle sosyal medyada hakaretler, küfürler içeren sözler söylemek daha kolaydır. Bu nedenle sosyal medya üzerinden markalara haksız yere pek çok hakaretler yağdırılır. Ancak bu durum ile karşı karşıya kalmamak adına hakaret takibi adı verilen bir alan açılmıştır. Hakaret takibi sayesinde markalara ya da kişilere edilen her türlü hakaret ve çeşitli kötü sözleri saptamak mümkündür. Hakaret takibi hakkında daha detaylı bilgiler sunacağımız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Hakaret Takibi Nedir?

Hakaret takibi, sosyal medya kullanan her firmanın bilmesi gereken bir takip sistemidir. Hakaret takibi ile sosyal medyalarda yapılan her türlü hakaretleri analiz etmek mümkündür. Hakaretleri, kötü sözleri analiz ederek sizlere ileten hakaret takip sistemi Digilup’ta sizlere sunulmaktadır. Hakaretler; sosyal medya üzerinde çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Örneğin; Instagram’dan dm üzerinden mesajlarla ya da yorumlarla, Twitter’da çeşitli tweetlerle ve vb. şekillerde olabiliyor. Digilup ile yapılan hakaretleri takip etmeniz sağlanmaktadır.

hakaret-takibi-neden-onemlidir

Hakaret Takibi ile Firmanıza Karşı Düşünceleri Öğrenin!

Bir firmanın ürettiği her türlü içeriğe, ürüne karşı yapılan müşteri yorumu çok önemlidir. Her firma insanlara hizmet verebilmek, onları memnun edebilmek adına çalışmalar yürütür. Esas olan müşteri memnuniyeti, müşteri yorumudur. Ancak bazı kullanıcılar, sosyal medyanın teknoloji üzerinden yürümesini fırsat bilerek firmalara, şahıslara hakaretler edebiliyorlar. Hakaret edilen firma bu hakaretleri, hakaret takibi sayesinde saptayabiliyor ve edilen hakaretlere çeşitli çözümler bulabiliyor. Siz de firmanıza ya da şahsınıza yapılan her türlü hakaret içeren cümleleri bulmak için hakaret takibini kullanın. Ve hakaret takibi ile firmanıza karşı kullanıcı yorumunu ve düşüncelerini öğrenin.

DigiLUP ürünlerini incelediniz mi? Ürünlerimiz ve daha fazlası için; https://digilup.com/#urun

hakaret-takibi-neden-onemlidir

Hakaret Takibinin Firmanız İçin Artıları Nedir?

Hakaret takibi sistemi kullanıcılar tarafında yapılan tüm yorumların değerlendirilme sürecidir. Hakaret takibi ile kullanıcı yorumu analiz edilir ve kötü söz ve hakaret içeren tüm cümleler tespit edilir. Hakaret takibinin sizlere ve firmanıza sunduğu artılar da vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür: Firmanın hedef kitlesi içerisinde yer alan hakaret edebilme kapasitesine sahip bireyler tespit edilir. Hedef kitlede yer alan kişilerin neden hakaret yolu ile düşüncelerini ifade ettiği saptanmaya çalışır. Yani hakaret altında yatan sebepler neler bu konular araştırılır ve bu alanlara yoğunlaşarak çalışmalar yürütülür. Bunların tümü firmanın daha iyi hizmet verebilmesi ve müşterileri mutlu edebilmesi açısından son derece önemlidir.

hakaret-takibi-neden-onemlidir

Bu yazımızda sizler için hakaret takibini ele aldık. Hakaret takibinin ne olduğunu sizlere detaylı şekilde açıkladık. Hakaret takibinin firmalar için önemine vurgu yaparak sizleri bu konuda bilgilendirmeyi hedefledik. Kullanıcı yorumunun analizi ile yapılan takip sisteminin, firmalar için artılarını teker teker açıkladık. Siz de hakaret takibini kullanmak ve bu konuda kendi markanızı ve adınızı koruma altına almayı düşünüyorsanız Digilup’ta yer alan hakaret takibi sistemini inceleyebilir ve bu konuda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DigiLUP çözümleri için; https://digilup.com/hizmetlerimiz/