Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

TikTok’da video süreleri uzuyor

Popülerliği hızla artan TikTok, kullanıcının tercih etmemesine rağmen, daha fazla gelir elde etmek için video süresini uzatacak. TikTok, videolarının uzatılması ile kazancını arttırmayı planlıyor.

Bir süre önce, kullanıcı beklentilerini almak için anket düzenleyen şirket, 1 dakikanın üzerindeki videoları izlerken stres olduklarını belirten kullanıcı görüşüne rağmen, videoları uzatacağını duyurdu.

10 dakikalık video ile daha fazla kazanç

Kullanıcı alışkanlıklarının hızla değiştiği ve beklentinin arttığı bir dönemde, TikTok’un böyle bir karar alması, dikkat çekici. Ancak, yeni uygulamayla birlikte firmanın kazancının artacağı öngörülüyor.

Uzun videolar ile reklam verene daha fazla yeni veri sunabilecek olan TikTok, bu özellikle videolarda geçirilen süreyi ve izlenme oranlarını arttırmayı amaçlıyor.

Video analiz şirketi Conviva’nın bilgilerine göre; 2021 yılında YouTube’daki videoların yüzde 12’si bir dakikadan kısa videolardan oluştu. TikTok’un gelirlerini arttırmak için, kullanıcının istemediği bir özelliği devreye alması, nasıl sonuçlar getirecek, birlikte izleyeceğiz.

Sosyal medya platformlarıyla ilgili güncel bilgilere, DigiLUP blog sayfasını ve DigiLUP sosyal medya hesaplarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için, bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com