Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Hercai’de yükseliş var

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup verilerine göre, yerli dizilerin sosyal medya sıralamasında değişiklik var.

Zirvenin sahibi yine aynı dizi, Afili Aşk oldu. Dizinin bu haftaki yansıması, geçen haftaya oranla azalsa da dizi sıralamadaki yerini korudu. Afili Aşk’ın sevilen çiftinin ilişkisindeki iniş ve çıkışlar, paylaşımlara en fazla konu olan içerikler arasında yer aldı.

Geçtiğimiz haftalarda, yerini Zalim İstanbul’a bırakan Hercai, bu hafta listenin 2. sırasına geri döndü. Atv’de yayınlanan Hercai dizisi, bu hafta 120 bine yakın iletiye ulaştı.

Kanal D’nin çok konuşulan dizisi Zalim İstanbul, bu hafta 6. sırada yer buldu.

Babil 5. sırada

Star Tv’nin iddialı dizisi Babil ise listeye 5. sıradan girdi. Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Nur Fettahoğlu gibi pek çok ünlü oyuncunun rol aldığı dizi, uzun süredir tanıtımlarıyla, izleyiciyle buluşmuştu.

İlk bölümü yayınlanır yayınlanmaz, sosyal medyada konuşulmaya başlanan dizi ile ilgili oldukça olumlu yorumlar yapıldı. Özellikle, günümüzün toplumsal durumundan mesajlar veren dizide yer alan replikler, paylaşımlara yansıdı.

Paylaşımlarda dizide; paranın insan hayatındaki yeri, akademik kariyerin iş hayatında nasıl görüldüğü, zenginlerin yaşam tarzı, hatta yardım kampanyaları gibi bir çok detayın işlendiği belirtildi.

Başta Halit Ergenç olmak üzere, oyuncuların performansı, sosyal medya kullanıcıları tarafından takdir topladı.

Resim
Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizide senaryo Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’e ait.

Dizinin oldukça cesur bir hikayeye sahip olduğu belirtilerek, yakında yayından kaldırılıp kardırılmayacağı yorumlandı.

Paylaşımlarda en çok kullanılan video, 1. bölümün giriş kısmında İrfan karakterinin aynaya bakarken yaptığı konuşma oldu.