Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

NASA’da bir Türk Kadını

Türk bilim insanı Betül Kaçar, NASA’nın evrende yaşamın izlerini araştırmak için oluşturduğu ekibe dahil oldu.

Kaçar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, haberi takipçilerine duyurdu. Kısa sürede yayılan haber, sosyal medya kullanıcıları tarafından takdir dolu yorumlarla paylaşıldı.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya listening servisi Digilup sonuçlarına göre 10.500 paylaşımda, Betül Kaçar’ın başarısından bahsedildi.

Siyaset dünyasından destek

Haber kuruluşlarının sosyal medyadan da duyurduğu konuyla ilgili, en fazla etkileşim alan paylaşımlar arasında, Mansur Yavaş ve Dilek Kaya İmamoğlu hesaplarından paylaşılan mesajlar yer aldı.

Sanatçıların da kendi hesaplarından yaptığı tebrik ve destek paylaşımlarında, Türk Kadını ve Cumhuriyet vurgusu yapıldı. Gençlerin ve çocukların, bu tarz başarıları örnek alması gerektiğini vurgulayan sosyal medya kullanıcıları, gurur dolu yorumlar yaptı.

Cumhuriyet vurgusu:

Betül Kaçar, sosyal medyadan yapılan tebrik mesajlarına yanıtını, yine sosyal medya hesabından verdi:

Cok tesekkur ederim. Benden guc alanlar, ozellikle cocuklar, genc arkadaslar, siz de bana guc veriyorsunuz. Cumhuriyetin cocugu diye hitab etmissiniz bana, ne kadar anlamli. Borcumuz biz kadinlara egitim firsati ve esitligi veren Cumhuriyet’e. Kesiflerimiz tum insanliga hediye.