Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Linkedin de Hikaye özelliğini getirdi

İş insanlarının tercih ettiği sosyal iş ağı Linkedin, diğer sosyal medya platformlarında öne çıkan hikaye özelliğini kullanıma sundu.

Yeni özellikle birlikte, şirketler ve bireysel kullanıcılar platformun mobil uygulaması vasıtasıyla fotoğraflar ve kısa videolar yayınlayabiliyor. 

Instagram’a benzeyen bir formata sahip olan hikaye özelliği, fotoğraflar ve 20 saniyeye kadar ulaşabilen videolarla markaların abonelerine ulaşmasını sağlıyor. Linkedin hikayeleri de diğer platformlarda olduğu gibi, 24 saat sonra kendiliğinden kalkıyor.

Deneme amacıyla açılan; Fransa, Brezilya ve ABD’de kullanıcılar tarafından hemen sevilen özellik sayesinde, markalar ve kullanıcılar, metinler ile kendilerine özel iş çıkartmalarını hikayelerinde birleştirebiliyor.

Linkedin hikayeler özelliği, Paris Moda Haftası’nda Christian Dior Culture tarafından kamera arkasını paylaşmak için kullanılmıştı. Ayrıca çeşitli firmaların, yeni bir ürünün yapılışını göstermek ve soru cevap etkinlikleri gerçekleştirmek için de kullandığı görülüyor.