Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Zoom’da artık 3 boyutlu toplantı yapılabilecek

Özellikle pandemi sürecinde artan video konferanslarında, en çok ilgi gören platform olan Zoom, uygulamalarına yeni özellikler ekledi.

Her 1 dakikada 250 bini aşkın kişinin online olduğu platform, kullanıcıların son dönemlerdeki ihtiyaçlarına dönük özellikleri bünyesine katıyor.

3 Boyutlu Özellik öne çıkıyor

Zoom’un özelliklerine eklediği 3 Boyutlu toplantı alternatifi, ilgi çeken detaylardan biri oldu. Zoom’un yeni 3 Boyutlu sahneler özelliği ile video yöneticileri, görüşmeler için kişiselleştirilmiş arka plan temaları ayarlayabilecek. Aynı şekilde yöneticiler, katılımcıların videolarının sahneye entegre olabileceği sınıf ya da salon gibi şablonlar da yaratabilecek. 

Görüşmelere eğlence katacak animasyonlar

Platform, kullanıcıların toplantılarda kendini daha iyi ifade edebilmesi için, ifadeler ve animasyonlar özelliklerini de yayına alacak. Böylece kullanıcılar toplantıyı bölmeden konu hakkında kolayca geri bildirim verebilecek. Animasyonlar kullanıcıların ekranlarının sol üst köşesinde görünüyor.

Animasyonlarda ses de var

Görsele özgü bu özelliklerin yanı sıra, animasyonlarda ses özelliği de olacak. Örneğin alkış animasyonu alkış sesi içerecek. Toplantı katılımcıları, istediği zaman kendini ifade edebilmek için, bu ifade ve animasyonlardan faydalanabilecek. 

Güvenliğe dönük uygulama

Gelecek yıldan itibaren yayınlanmaya başlayacak olan Video Bekleme Odaları, yöneticilerin bekleme odasındaki kullanıcıların videolarını görmesini sağlayacak. Böylece toplantıya dahil edilecek kişilerin tespiti kolaylaşacak. Bu yıl sıkça gündeme gelen Zoombombing aktivitelerinden sonra şirket, bu özellik ile güvenliği arttırmayı hedefliyor.

Yüksek kaliteli ses

Geçen ay Yüksek Kaliteli Müzik Modu’nu yayına alan Zoom, arka plan seslerini bastımanın yanı sıra yüksek kaliteli (Hi-Fi) ses ile yayın yapma imkanı da sunuyor. Hi-Fi modun otomatik olarak aktif edilmesi için Yapay zekadan faydalanacak.