Pandemi süreciyle birlikte popülerliği artan Instagram Canlı Yayın uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Artık, bilgisayardan da canlı yayın yapılabilecek.

Instagram, masaüstü sürümünden yapılabilecek canlı yayın ile kullanıcılarına yeni bir deneyim ve yeni alternatifler sunacak.

Yayıncıların OBS, Streamyard ve Streamlabs gibi canlı yayın yazılımlarını kullanarak bir masaüstünden canlı yayın yapmalarını sağlayan yeni bir canlı yayın aracını test eden Instagram, ilk defa uygulama dışında canlı yayın açmaya izin veriyor. Bu yeni entegrasyon sayesinde Instagram yayınlarında harici kamera, mikrofon veya ekran şablonları kullanılabilecek.

Instagram canlı yayın içerik ve duyurularıyla ilgili, sosyal medyada da binlerce post paylaşılıyor.

Instagram Canlı Yayın

Instagram canlı yayınları ile ilgili açıklama yapan Meta sözcüsü, ”Instagram Live’ı paylaşılan deneyimler için anlamlı bir yer haline getirmenin yolları üzerinde her zaman çalışıyoruz. Şu anda yayıncıların küçük bir ortak grubuyla yayın yazılımı kullanarak canlı yayına geçmelerine izin vermenin bir yolunu test ediyoruz” dedi.

Sosyal medyadaki yeni özelliklerle ilgili gelişmeleri takip etmek için, blog sayfamızı veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya dinleme ve ölçümleme yapabilmek üzere platformumuzun avantajlarından yararlanmak için, bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir