Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Twitter’da atılan tweetler arama sonuçlarından ve profil sayfasından gizlenebilecek

Gizlilik ile ilgili çalışmalarına sıkça rastladığımız Twitter, bu konudaki yeni bir uygulamasını test ediyor. Twitter’da atılan tweetler artık profilden ve diğer kullanıcıların akışından tamamen gizlenebilecek.

Twitter “Listelenmemiş Tweet” adını verdiği yeni bir özelliği test ediyor. Twitter kullanıcısı, attığı tweeti listelenmemiş olarak işaretlerse, o tweet kişinin profilinden ve diğer kullanıcıların akışından gizlenebilecek. Ayrıca aramalarda o tweet görünmeyecek. 

Bir tweetin listelenmemiş olması onun silindiği anlamına gelmiyor. Kullanıcılar attığınız tweetlere yalnızca bağlantılar aracılığıyla ulaşmaya devam edebiliyor. Ancak tweetinize ulaşan bir kullanıcı olursa ve yanıt verirse gizlenmiş tweet arama sonuçlarında görülebiliyor.

Test aşamasındaki özellik ile ilgili açıklamalarda bulunan Twitter sözcüsü Layal Brown, bu özelliğin henüz erken geliştirme aşamasında olduğunu ve özelliğin ne işe yarayabileceğini hala öğrenmeye çalıştıklarını belirtti.

Sosyal medyada Twitter ve gizlilik hakkında yorumlar paylaşılmaya devam ediyor.

Twitter gizlilik

Sosyal medyadaki yeni özelliklerle ilgili gelişmeleri takip etmek için, blog sayfamızı veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya dinleme ve ölçümleme yapabilmek üzere platformumuzun avantajlarından yararlanmak için, bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com