Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Instagram Reels’e yeni deneyimler geliyor

Popüler görsel paylaşım platformu Instagram, son zamanlarda ilgi toplayan Reels uygulamasıyla ilgili yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Reels’te beğeni ve görüntülenme sayısı gösterilmeyecek.

Instagram, Reels özelliğinin beğenilere ve görüntülemelere odaklı olmadığını kanıtlamak adına, kullanıcı deneyimini değiştirecek bir karar verdi. Platformda paylaşılan Reels’te beğeni ve görüntülenme sayısı gizlenebilecek.

Yeni gelişmeyle ilgili bilgileri, Alessandro Paluzzi Twitter hesabından paylaştı. Paylaşıma göre; Instagram, Reels beğeni ve görüntülenme sayılarını gizlemek için çalışmalar yapıyor. Buna göre Reels paylaşımlarında artık beğeni ve yorum kısmının altında rakamlar bulunmayacak.

Instagram Reels

Instagram ayrıca yeni tam ekran anasayfa görüntülenmesini de test etmeye başladı. Bununla birlikte video ve Reels paylaşımlarının da tam ekran olarak gösterilmesi için çalışmalar devam ediyor. 

Sosyal medyadaki yeni özelliklerle ilgili gelişmeleri takip etmek için, blog sayfamızı veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya dinleme ve ölçümleme yapabilmek üzere platformumuzun avantajlarından yararlanmak için, bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com