Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

WhatsApp’tan yeni bir adım: “Rahatsız Etme”

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemelerine “rahatsız etme” özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp yeni özellikleri kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp, platformuna ekleyeceği yeni uygulamalarda, kullanıcıların taleplerini göz önünde bulunduruyor.

iOS 15 için geliştirilen “Rahatsız Etme” uygulamasıyla, telefonun rahatsız etme modu açıkken, yapılan aramalar otomatik olarak sessize alınacak ama kullanıcıya bildirim olarak gösterilecek.

Mesajlar düzeltilebilecek

WhatsApp’ın yeni uygulamaları arasında, düzenleme özelliği de bulunuyor. Yeni özellik kullanıma açıldığında, gönderilen mesajlar kısa bir süreliğine değiştirilebilecek. Böylece aynı mesajı tekrar göndermeye gerek kalmayacak. Android’de test edilen özelliğin bir süre sonra iOS ve masaüstü sürümlerde de test edileceği tahmin ediliyor.

Kullanıcılar sessizce gruptan ayrılabilecek

Uygulamaya eklenecek yeni özellikler arasında, sıkça kullanılan gruplarla ilgili bir detay da var. Yeni özellikle birlikte, gruptan ayrılan kullanıcıyı, gruptaki herkes yerine sadece grup yöneticisi görecek.

Dijital medyada da milyonlarca haber ve yoruma yansıyan WhatsApp yeni özellikleri duyurmaya devam edecek.

WhatsApp yeni özellikleri

Sosyal medyadaki yeni özelliklerle ilgili gelişmeleri takip etmek için, blog sayfamızı veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Profesyonel sosyal medya dinleme ve ölçümleme yapabilmek üzere platformumuzun avantajlarından yararlanmak için, bizimle iletişime geçin: digilup@medyatakip.com