DigiLUP,  vizyona giren filmlerin sosyal medyadaki yansımalarını araştırdı !

MTM Medya Takip Merkezi’nin Dijital Medya Listening Servisi DigiLUP verilerine göre;haftanın en öne çıkan vizyondaki filmi 4 Ekim’de vizyone giren “Joker” oldu.

Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını anlatan “Joker” vizyona girdiği hafta sosyal medyada adeta konuşulma rekoru kırdı.

Joker, tüm dünyada yaklaşık 1 Milyon 500 Bin yansımaya konu olarak, vizyondaki filmler içinde en çok konuşulan film oldu.

Sosyal medyada Joker ile ilgili tanıtımlar ve yorumların yanı sıra filmde geçen “aforizmalar” ile ilgili paylaşımlar da yapıldı.

#JokerMovie hashtagiyle “A M A L ” adlı twitter kullanıcısının paylaştığı bu “Joker Aforizması” en çok etkileşim alan sonuç oldu.

Paylaşım, DigiLup verilerine göre 252 Bin etkileşim aldı.

Haftanın en çok konuşulan bir diğer filmi Hızlı ve Öfkeli serisinin “spin-of” filmi “Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw” oldu.

Beğenilen serinin son filmi, bu hafta yaklaşık 30 bin paylaşımda konuşularak haftanın en çok konuşulan ikinci filmi oldu.

Yıldız oyuncu Brad Pitt’in son filmi “Yıldızlara Doğru” ise geçen haftaya göre paylaşımlarını yarı yarıya düşürdü ve iki basamak gerileyerek üçüncü sıraya yerleşti.

YouTube’da bir çok film incelemesine konu olan Yıldızlara Doğru, tüm dünyada 25 Bin sosyal medya yansımasına konu oldu.

Geçen hafta listede yer alan Rambo, Ritüel, ve Yeti Efsanesi gibi filmler bu hafta listemizde yer almazken, Joker, Hızlı ve Öfkeli; Hobbs ve Shaw, haftanın yükselişte olan filmlerinden oldular.

Bu hafta vizyona giren Joker filminden bazı aforizmaları paylaşalım 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir