MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya listening servisi Digilup, televizyon ekranlarında yayınlanan yarışmaların, sosyal medya yansımalarını inceledi.

Bu hafta, Türkiye’nin gündemine oturan #milyonluksoru 95 bine yakın iletiye konu olarak, zirveye oturdu.

Arda Ayten’in başarısı

Yayın hayatına Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla devam eden Kim Milyoner Olmak İster yarışması, bu hafta, 1 milyon kazanan yarışmacı Arda Ayten ile çok konuşuldu. 1 milyona ulaşan yarışmacının yanısıra, 1 milyonluk sorunun içeriği de yorumlandı.

Atv kanalında, İstiklal Marşı’na dönük bir sorunun olması dikkat çekti. Arda Ayten, İstiklal Marşı’nın tüm kıtalarını ezbere okumasıyla takdir edildi.

Arda Ayten, Toprak cevabıyla 1 milyonluk büyük ödülü kazandı.


Paylaşımlar arasında; bu durumun bir kurgu olduğu, Kenan İmirzalıoğlu’nun programı sunmaya yeni başlamasıyla, reklam yapıldığı yer aldı.

O Ses Türkiye’nin dönüşü

Geçen sezon olduğu gibi, bu sezon da Tv 8 iddialı yarışmalarını ekrana getiriyor. Her sezon çok konuşulan O Ses Türkiye, bu sezon da aynı jüri kadrosuyla, yayınlanmaya başladı. Yeni kuralların dahil edildiği yarışma, yayınlandığı ilk hafta da 5 bine yakın yansıma ile 2. oldu.

Master Chef’de Mustafa Krizi

Tv 8’in yemek yarışması Master Chef Türkiye’de, Mehmet Şef’in sert çıkışları, sosyal medya kullanıcıları tarafından fazla bulundu. O Ses Türkiye dolayısıyla, yayın günü değişen Master Chef Türkiye’de, bu hafta Mustafa’ya gösterilen tavır eleştirildi.

Yarışmacılar arasında, başarısı kadar sakin hareketleriyle konuşulan Mustafa, kaptanlık yarışında, gözleme değerlendirmesiyle ilgili sorusu için, şeflerin tepkisiyle karşılaştı. Anında stüdyodan çıkarılan yarışmacı, dokunulmazlık oyununa katılmama cezası aldı.

Sosyal medyada yoğun destekçisi olan Mustafa, bu sonuç karşısında da sevenlerinden destek aldı. Paylaşımlarda; Mustafa’nın bazı konuları sorgulaması dolayısıyla bu kadar tepki almaması gerektiği vurgulandı.

Yarışmalar arasında, bu hafta 3. sıraya yerleşen programın, sosyal medyada öne çıkan diğer yarışmacısı Alican oldu. Alican da sakin tavırları ve başarılı yemekleriyle konuşuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir