Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Merakla beklenen diziler başladı

Televizyon kanalları, yeni sezon dönemine giriş yaptı. Corona virüs tedbirleri kapsamında, uzun süredir setlere ara veren dizilerden sonra, kanallar yeni dizilerle birlikte yayına başladı.

Geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan yeni diziler; Kanal D’de Yeni Hayat, Tv 8’de Kırmızı Oda, Atv’de Maria ile Mustafa oldu.

Bu hafta da yayına girecek olan yeni diziler ve dizilerin yeni sezon bölümleriyle birlikte, dizilerin sosyal medyada daha fazla konuşulacağı bekleniyor.

Fox Tv ilk üçü kapattı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, tüm bu gelişmelere rağmen, listenin ilk iki sırasında, yaz dizileri var.

Fox Tv ekranlarında tüm yaz popülerliğini sürdüren Bay Yanlış ile Sen Çal Kapımı, yine en fazla konuşulan diziler oldu.

Fox Tv’nin, geçtiğimiz sezon yayın hayatına başlayan dizisi Baraj, geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan 3. Dizisi oldu.

Baraj ile ilgili yorumlarda, Feyyaz Duman’ın performansı öne çıktı.

Sette virüs şoku

Netflix’te büyük tartışmalarla yayınlanmaya başlayan Aşk 101 dizisi oyuncularında, Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Sosyal medyadaki paylaşımlara göre, bu gelişme, dizinin 2. Sezon çekimlerinin ertelenmesine sebep oldu.

Hekimoğlu’ndan Yeni Hayat’a destek

Bu sezon Kanal D’nin iddialı dizilerinden Yeni Hayat, listeye 4. Sıradan girdi. Melisa Aslı Pamuk ve Serkan Çayoğlu’nun başrolünü paylaştığı diziye, aynı kanalda yayınlanan Hekimoğlu’ndan da destek geldi.

Ateş Hekimoğlu’nun dizi fanatikliğini gösteren sahnelerde, bu sezon Yeni Hayat’ı izlediği görülüyor.

Kırmızı Oda’da Binnur Kaya performansı

Tv 8’de yayınlanmaya başlayan, gerçek hayat hikayelerinden oluşan Kırmızı Oda dizisi, ilk bölümüyle, Digilup Top 10 listesine 5. Sıradan giriş yaptı.

Diziyle ilgili yorumlarda; Binnur Kaya’nın başarısının dizinin başarısına katkı sağladığı belirtildi. Ayrıca, izleyicinin “çarpık ilişkiler, mafya dizileri ve hatta erotizmin öne çıktığı” dizilerden sıkıldığı, böyle farklı konseptteki projelerin takdir edildiği görüldü.

Atv’nin yeni sezon dizisi yayında

Atv’nin yeni sezon dizilerinden Maria ile Mustafa, Pazar günü ilk bölümüyle ekrana geldi. Hilmi Cem İntepe ve Jessica May’in imkansız bir aşk hikayesinin karakterlerini canlandırdığı dizi, ilk hafta listeye 6. Sıradan giriş yaptı.

Dizide rol alan ünlü oyuncu Haldun Boysan’ın, çekim için gittiği Ürgüp’te kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, Boysan’ın sevenlerini üzdü. Diziyle ilgili sosyal medya yansımalarında, bu detaya da değinildi.

Maria ile Mustafa izleyicilerinin gözünden bazı detaylar kaçmadı. Trabzonspor as başkanı Mehmet Yiğit Alp’in yapımcılığını üstlendiği dizide, arabanın plakasının TS harflerini içermesi, paylaşımlara yansıdı.