Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Messenger’da gizlilik ayarları arttırıldı

Facebook, Messenger’da güvenliği arttıracak çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kullanıcılara sunulacak yeni özellikler arasında, uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarları var.

Popüler sosyal medya platformu, kendi bloğunda yaptığı açıklamayla, gizlilik özelliklerini tanıttı. Artık, uygulama kilidi ve gizlilik ayarlarıyla, kullanıcılar bilgilerini daha iyi koruyabilecek.

Yeni özellikle, Messenger’da yeni bir güvenlik katmanı daha olacak ve başkalarının mesajlara erişimi zorlaşacak. Kullanıcıların isteğine bağlı özellikle, telefonu ödünç alan kişinin de mesajları karıştırması önlenebiliyor.

Messenger uygulamasının kilidini açmak için, telefonun güvenlik sistemleri kullanılabiliyor. Örneğin, parmak izi, yüz tanıma gibi alternatifler Messenger’a tanımlanabiliyor. Şuanda Iphone ve Ipad’de kullanılan özelliğin, yakında Android cihazlara da geleceği açıklandı.

Nasıl yapılır?

Özellikten faydalanmak için, uygulamanın çalıştığı cihazlarda, gizlilik bölümüne giren kullanıcının, ayarlar kısmındaki kilidi aktif etmesi yeterli.