Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlattı.

Kampanyaya, ilk bağışı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 aylık maaşını bağışlayarak yaptı.

Akp’li milletvekilleri ve bakanlar da Cumhurbaşkanı’nın ardından, farklı miktarlarda bağışlarda bulundu.

Bahçeli’den destek

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli de Milli Dayanışma Kampanyası’na destek olacağını açıkladı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bu kampanya dolayısıyla kutlayarak, kampanyaya 5 maaşını bağışladığını açıkladı.

Bahçeli’nin kampanyaya destek vermesi 60 bini aşkın paylaşımda yorumlandı.

Sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre 2 milyona yakın paylaşımda, Milli Dayanışma Kampanyası yorumlandı.

Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı Erdoğan’ın başlattığı kampanyayı #bizbizeyeteriz hashtagiyle destekleyerek, devlet erkanının yaptığı bağışı takdir ederken, bir kısmı devletin halktan bağış istemesini eleştirdi.

Belediyeye yapılan bağışlar yasaklandı

Coronavirüs nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan kişilere destek olmak amacıyla bağış toplayan bir diğer kurum da belediyeler oldu.

Sosyal medya kullanıcılarının, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı öne çıkardığı, bu kampanyalar kapsamında, seyyar satıcılara, esnafa ve ailelere yardım kolileri ile nakit para yardımında bulunuldu.

Devam eden süreçte, İç İşleri bakanlığının, belediyelerin bağış toplamasını yasaklaması, sosyal medyada bazı eleştirilere sebep oldu. Konuyla ilgili paylaşımlara #blokerezaleti hashtagi eklendi.

Acun Ilıcalı’ya çağrı

Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında, Acun Ilıcalı’ya da Tv 8’de, daha önce yaptığı kampanyalar gibi, canlı yayın yapması ve bağış toplaması, çağrısında bulunuldu.

Sosyal medyada, 10 bine yakın paylaşımda, bağış programı yapması yorumlanan Acun Ilıcalı, henüz bu çağrıya yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir