Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sağlık camiasında YAS

Tüm dünyada etkili olan Coronavirüs mücadelesi, Türkiye’de de devam ediyor. Bu mücadelenin kahramanları olarak nitelendirilen sağlık çalışanları da risk altında görevlerini sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre, işlerini sürdürürken, coronavirüse yakalanan 601 sağlık çalışanı var. Bakan Koca ayrıca, bir kısmı yoğun bakımda tedavisi süren sağlık çalışanlarının, belli periyodlarda test edilmesinin de sağlanacağını belirtti.

Üzücü haberler geliyor

Coronavirüse yakalanan bazı doktorlardan ise üzücü haberler gelmeye başladı.

Türkiye’deki ilk coronavirüs teşhisini koyan, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Dünya çapındaki tiroid patoloğu Prof. Dr. Feriha Öz, Prof. Tr. Fevzi Aksoy, Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu gibi değerli doktorlar, Coronavirüs salgınına yenik düştü.

İstanbul Tıp Fakültesinden kıymetli profesörlerin hayatını kaybetmesi, başta sağlık camiası olmak üzere, tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Hüzünlü mesajlar sosyal medyada

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre 150.000 paylaşıma, profesörlerin vefatı ile ilgili hüzün dolu mesajlar yansıdı.

En fazla etkileşim alan mesajlardan biri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabından paylaşıldı. Bakan Koca, bilim kurulu toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında duygulanarak açıkladığı haberi, sosyal medya hesabından da yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Profesör Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade ederek, tüm sağlık çalışanlarına başsağlığı diledi.

Feriha Öz de yenik düştü

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pataloji Ana Bilim Dalı’ndan emekli, Profesör Doktor Feriha Öz de Coronavirüse yenik düşen hocalardan oldu. Feriha Öz’ün öğrencileri başta olmak üzere, sağlık camiası üzüntüsünü paylaşırken, Feriha Öz, Twitter’da TT oldu.

Sosyal medya tek yürek

Sosyal medya kullanıcıları, kıymetli profesörlerin hayatını kaybetmesi noktasında tek yürek oldu. Tüm sosyal medya paylaşımlarında, profesörlerin, özverili ve bilimsel çalışmalarına yer verildi.