Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Milli sporculardan Türk askerine destek

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili gündeme, Milli sporcular da dahil oldu. Son dönemde, ülkeye başarı üstüne başarı getiren milli sporcular, zafer sevinçlerini, Türk askerine selam vererek taçlandırdı. Sosyal medya kullanıcıları, bu kareleri yakalayarak, paylaşımlarında sporcuları takdir etti.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, sporcular bu hareketleriyle, 30 bini aşan iletiye konu oldu. Paylaşımlarda, #AlbayrağaSelamOlsun hashtagi öne çıktı.

Busenaz Sürmeneli ağlayarak selamladı

Rusya’da düzenlenen dünya kadınlar boks şampiyonasında, Çinli rakibi Liu Yang’ı yenerek altın madalya kazanan milli sporcu Busenaz Sürmeneli, kazandığını öğrendiğinde gözyaşlarına hakim olamadı. Duygularını, verdiği selamla ifade eden Busenaz, izleyiciyi de duygulandırdı.

İbrahim Çolak da madalyasıyla birlikte selam verdi

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan İbrahim Çolak, altın madalyası takılınca, asker selamı vererek, milli duygulara dikkat çekti.

Milli futbolcular Fransa’da selamını esirgemedi

Fransa ile deplasmanda, 1-1’lik skorla biten maçta, Avrupa şampiyonası için avantaj sağlayan Milli Futbol takımı da gol sevincini, takım olarak verdikleri asker selamıyla tamamladı.

Bu hareketiyle takdiri toplayan milli takım, başarılarının yanı sıra bu hareketiyle de alkışlandı. Sosyal medya kullanıcıları, Fransa’yı bu görüntüyü yayınlamaması dolayısıyla kınadı.

Futbolcular arasında, yerli ve milli kıyaslamaları yapıldı. @Grande_1905 Twitter hesabından yapılan paylaşım, 2 bine yakın etkileşim aldı.