Vizyona girer girmez, tüm dünyada sosyal medyanın en çok konuşulan vizyondaki filmi olan Joker, bu hafta da liderliğini devam ettirdi.

Türkiye özelinde ise haftaya damgasını vuran film, 7. Koğuştaki Mucize oldu.

İşte Ayrıntılar…

MTM Medya Takip Merkezi‘nin Dijital Medya Listening Servisi Digilup, vizyondaki filmlerin sosyal medya yansımalarını araştırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Dünya genelinde 1 Buçuk Milyon yansımaya konu olarak, rekor seviyede konuşulan Joker, bu hafta 608 Bin 388 paylaşımda konuşuldu ve listemizde birinci sırada yer aldı.

Türkiye’de Joker filmi ile ilgili haftanın en çok konuşulan konularından biri de Haluk Bilginer’in Joker karakterini canlandıran Joaquin Pheonix’le olan diyalogu oldu.

Acemi Askerler ( Buffalo Soldiers) adlı 2003 yapımı filmde Haluk Bilginer’le birlikte rol alan Joaquin Pheonix’in, filmdeki “Osmanlı Tokadı” sahnesi, sosyal medyada haftanın en çok paylaşılan videoları arasına girdi.

Digilup verilerine göre bu paylaşım yaklaşık 30 Bin etkileşim aldı ve 1 Buçuk Milyon potansiyel erişime ulaştı.

https://www.youtube.com/watch?v=_DMkm66VRMQ

Haftanın yeni filmlerinden “İkizler Projesi” , orjinal adıyla “Gemini Man” yaklaşık 100 bin sosyal medya paylaşımına konu olarak haftanın en çok konuşulan ikinci filmi oldu.

Will Smith’in başrolde yer aldığı, ABD-Çin ortak yapımı olan filmle ilgili haftanın ilgi çeken paylaşımı, ABD’li ünlü film eleştirmeni Chris Stuckmann tarafından paylaşıldı.

Chris Stuckmann tarafından paylaşılan “İkizler Projesi – Film İncelemesi” adlı videosu yaklaşık 600 Bin görüntülenmeye ulaştı.

Geçtiğimiz hafta listemizde yer alan Yıldızlara Doğru ve Elektrik Savaşları sıralamadaki yerleri korurken, Türkiye özelinde ise haftanın konuşulan filmi Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur’un başrollerde yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize oldu.

7. Koğuştaki Mucize 11 Ekim itibariyle vizyonlarda yerini aldını.

Filmin kısa sürede yakaladığı gişe başarısı ile ilgili paylaşım, film özelinde en çok etkileşim alan iletilerden oldu. Ayrıca filmin “dram” yönüyle ilgili de birçok kullanıcı paylaşım yaptı.

7. Koğuştaki Mucize, kısa sürede sosyal medya kullanıcılarından geçer not almış gözüküyor.

Bir önceki hafta listemizde yer alan O Bölüm 2 ve Hızlı ve Öfkeli : Hobbs And Shaw bu hafta listede yer almadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir