Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Mucize Doktor Farkındalık Yarattı

dizilerweb

DigiLUP yerli dizilerin sosyal medya yansımalarını araştırdı.

MTM Medya Takip Merkezi Profesyonel Listening Servisi DigiLUP verilerine göre bu hafta zirvede yine Afili Aşk var.


Diziyle ilgili en çok etkileşimi, yaklaşık 2 Bin etkileşime (Beğeni/RT/Yorum) ulaşan yeni sezon içerikli paylaşım aldı.


Afilli Aşk, geçen haftaya göre sosyal medyada konuşulma yoğunluğunu düşürse de 327 Bin 537 paylaşıma konu olarak yine en çok konuşulan dizi oldu.

Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk’in başrollerini paylaştığı dizi, en çok konuşulan diziler listesinde üst üste 6. kez zirvede yer aldı.


Star Tv’ resmi facebook hesabından paylaşılan “Benim Tatlı Yalanım” dizisinin yeni bölüm fragmanı yaklaşık 1.500 etkileşim aldı.

Perşembe akşamları Star Tv’de ekranlara gelen Benim Tatlı Yalanım ise bu hafta bir basamak yükseldi ve ikinci sırada yer aldı. Benim Tatlı Yalanım, 103 Bin 939 paylaşımda konuşuldu.

Aslı Bekiroğlu’yla Furkan Palalı’nın başrollerini paylaştığı dizinin yeni bölüm fragmanı diziyle ilgili en çok etkileşim alan paylaşım oldu.

Otizm ve Savant Sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesini ekranlara taşıyan yeni dizi Mucize Doktor daha ilk haftadan 40 Bin 199 paylaşımda konuşuldu ve listeye 4. sıradan hızlı bir giriş yaptı.

Dizinin yayınlandığı anlarda “Otizm” ve “Savant” hastalığı  ile ilgili sosyal medya kullanıcıları tarafından bir çok paylaşım yapıldı. Dizinin bu hastalıklar özelinde yarattığı farkındalık, alkış topladı.

Yeni sezonda ekranlara gelen bir başka yeni dizi “Çocuk” ise ilk bölümüyle birlikte en çok konuşulan diziler arasında yer almayı başardı. Star Tv’de Pazartesi akşamları ekranlara gelen dizi, kullanıcılar tarafından 10 Bin 556 paylaşımda konuşuldu.

Geçtiğimiz haftalarda listelerde yer almayan Sen Anlat Karadeniz ve Elimi Bırakma listeye yeni giren diğer diziler oldu.