Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ozan Dolunay zirveyi zorlamaya başladı

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, erkek oyuncu sıralamalarında değişiklik var. Yeni sezon dizileri ve geçen sezonun yeni bölümlerinin ekrana gelmesiyle, listelerde farklılıklar oluştu.

Ozan Dolunay ilk haftasından zirveye yaklaştı

Geçtiğimiz sezon, Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul dizisinde rol alan Ozan Dolunay, sezon boyu zirvedeki yerini korumuş, bazı haftalar yerini rol arkadaşı Berker Güven’e teslim etmişti.

Bu sezon, Star Tv’de İyi Günde Kötü Günde adlı dizide Elçin Sangu ile birlikte rol alan Ozan Dolunay, ilk haftadan listenin 2. Sırasına yerleşti.

Dolunay’ın hayranlarının, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da oyuncuya sosyal medya desteği vereceği görülüyor. Bay Yanlış devam ettiği sürece, Can Yaman ile de rekabet halinde olacağa benziyor.

İyi Günde Kötü Günde izleyicileri, Ozan Dolunay ve Elçin Sangu’nun canlandırdıkları karakterlere, ilk haftadan ısındı.

Alp Navruz döndü

Fox TV’de yayınlanan Zümrüdüanka dizisi, yeni sezonun ilk bölümüyle ekrana gelmeye başladı. Dizinin başrol oyuncularından Alp Navruz da ilk haftada, listeye 7. Sıradan giriş yaptı.

Sosyal Medya kullanıcıları tarafından 150 bine yakın paylaşımda yorumlanan Navruz, dizideki sahnelerinden fotoğraflarla yüksek etkileşim sağladı.

Tolga Sarıtaş 2 dizisiyle de konuşuldu

Bu sezonun iddialı yapımlarından Arıza ilk bölümüyle Digilup Yerli Diziler Top 10 listesine girmişti. Dizi ile ilgili yorumlarda, Tolga Sarıtaş’ın performansı öne çıkmış, böylece Sarıtaş’ın da sosyal medya yansımasında beklenti yükselmişti.

Sarıtaş ilk haftasında, erkek oyuncular listesinin 10 sırasına yerleşti. Genç oyuncu, sosyal medya yansımalarında, Arıza’daki performansının yanı sıra, 1. Bölümüne konuk oyuncu olarak katıldığı Yarım Kalan Aşklar dizisindeki rolüyle de yorumlandı.

Onur Saylak izleyiciyi ikiye böldü

Geçtiğimiz sezon farklı konsepti ve başarılı oyuncularıyla çok konuşulan Babil dizisi, yeni sezon bölümleriyle Star Tv’de ekrana gelmeye başladı.

Babil dizisinin sezon arası verdiği dönemde, Ozan Güven’in kız arkadaşına şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme gelmesi, dizideki rolünü de etkiledi. Dizide Egemen karakterini canlandıran Ozan Güven’in yerine, Onur Saylak geldi.

Onur Saylak ile Halit Ergenç, Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde de birlikte kamera karşısına geçmiş, eski dost olmalarına rağmen, aralarında bazı husumetler olan iki arkadaşı canlandırmıştı.

İzleyici, iki karakterin ekrandaki uyumuna ve Egemen karakteri için Ozan Güven yerine Onur Saylak’ın gelmesine dönük yorumlar yaptı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Egemen karakterini Ozan Güven ile bağdaştırdığını belirtirken, bazı kullanıcılar Saylak’ın role hemen adapte olduğunu belirtti.

Babil dizisindeki erkek oyuncuların sosyal medya yansımaları, hiçbirini Top 10 listesine sokamadı. En fazla konuşulan Halit Ergenç olurken, onu sırasıyla Onur Saylak ve Mesut Akusta takip etti.

İşte diğer erkek oyuncuların sosyal medya yansımaları:

11 Serkay Tütüncü Bay Yanlış 15.400
12 Furkan Andıç Çatı Katı Aşk 15.200
13 Aras Bulut İynemli Çukur 14.300
14 Burak Tozkoparan Gençliğim Eyvah 12.900
15 Ekin Mert Daymaz Gençliğim Eyvah 10.400
16 Çağatay Ulusoy Hakan: Muhafız 8.100
17 Burak Deniz Yarım Kalan Aşklar 5.100
18 Yiğit Kirazcı Çatı Katı Aşk 5.000
19 İsmail Demirci Kuzey Yıldızı Aşk 4.400
20 Mehmet Günsur Atiye 3.600