Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Yeni sezon sıralamayı nasıl etkiledi

Kanallar, dizilerin yeni sezon bölümlerini yayınlamaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, setlere ara verilmesi sebebiyle, uzun süredir izleyiciyle buluşamayan dizilerin, yeni bölümleri, merakla beklendi.

Sosyal medya kullanıcıları, dizilere olan ilgisini ve beklentisini paylaşımlarına da yansıttı. Bakalım, diziler ilk bölümlerinden sonra, geçen sezon yakaladıkları popülerliği yakalayabilecek mi?

Bay Yanlış zirveyi bırakmadı

Fox Tv’nin yaz dizisi Bay Yanlış, rakipleri güçlü olmasına rağmen, bu hafta da zirveyi kaptırmadı. Üstelik dizinin sosyal medya yansımaları oldukça yükseldi.

Dizi başladığından beri olduğu gibi, izleyiciler, övgü dolu yorumlarıyla Bay Yanlış’a desteğini sürdürdü.

Aynı performans, yine Fox Tv’de yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisinde görüldü. Kerem Bursin ve Hande Erçel’in başrollerini paylaştığı dizinin sosyal medya yansımaları bu hafta arttı ve dizi 2. Sıradaki yerini korudu.

Yeni dizi 3. sırada

Digilup Top 10 listesinin 3. sırasında, geçen sezon popüler olan ve yeni sezonun ilk bölümüyle ekrana gelen bir dizi olması beklenirdi.

Ancak, Star Tv’nin yeni dizisi İyi Günde Kötü Günde, ilk bölümüyle, listeye 3. Sıradan girmeyi başardı.

Geçen sezon, zirveyi bırakmayan Ozan Dolunay, yine sosyal medya kullanıcılarının sürekli destekledikleri Elçin Sangu ile kamera karşısına geçti. Yeni dizileriyle de çok konuşulacağa benzeyen ikilinin performansı, sosyal medyada takdir topladı.

Arıza da ilk 10’da

Bu sezonun iddialı yapımlarından Arıza da ilk bölümüyle listeye giren dizilerden oldu. Tolga Sarıtaş’ın hayranları tarafından, yoğun ilgiyle karşılanan dizi, 9. Sırada yer aldı. Dizi ile ilgili yorumlarda, Tolga Sarıtaş’ın performansı öne çıktı.

Geçen sezondan 4 dizi listede

Geçtiğimiz sezon popülerliğiyle dikkat çeken, kanalların iddialı dizilerinden 4’ü, yeni sezon bölümleriyle listeye girmeyi başardı. Zümrüdüanka, Baraj, Sefirin Kızı ve Çukur, ilk 10 sıralamasında birbirini takip etti. Eski popülerliğini yine yakalayıp yakalamayacakları merak konusu.

İşte diğer dizilerin sosyal medya yansımaları:

11 Atiye Netflix Perşembe #Atiye #TheGift 28.100
12 Babil Star TV Cuma #Babil 23.900
13 Gençliğim Eyvah Atv Pazartesi #GençliğimEyvah 22.300
14 Menajerimi Ara Star TV Salı #MenajerimiAra 21.400
15 Çatı Katı Aşk Kanal D Perşembe #ÇatıKatıAşk 16.900
16 Yarım Kalan Aşklar BluTv Perşembe  #YarımKalanAşklar 15.400
17 Yasak Elma Fox TV pazartesi #yasakelma 10.600
18 Kuzey Yıldızı Aşk Show Tv Cumartesi #KuzeyYıldızıİlkAşk 9.100
19 Maria ile Mustafa Atv Pazar #MariaileMustafa 7.000
20 Hekimoğlu Kanal D Salı #Hekimoğlu 5.300