Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sefirin Kızı’na şiddet tepkisi

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerin sosyal medya yansımalarında, ilk 3 sırada aynı diziler var.

Geçtiğimiz hafta rekor sayıda paylaşıma yansıyan Sen Çal Kapımı, yine en fazla yorum alan dizi oldu ve zirvedeki yerini korudu.

Listenin ikinci sırasındaki Sefirin Kızı, ise özellikle kadına şiddetin tartışıldığı süreçte, bazı sahnelerin şiddet içirmesi dolayısıyla, eleştirildi.

Dizinin hikayesi dolayısıyla, yıllar önce Nare’ye yapılanlar ve Nare’nin yine de Sancar’ı affetmesi, dizide bazı tezatlıklar oluşmasına sebep oluyor. Bu hafta, bunun yanı sıra Menekşe’nin bıçaklanması ve bıçaklayan kişinin “Ben seni sevmekten başka ne yaptım” söylemi, izleyiciyi yanlış yönlendirmesi dolayısıyla, eleştiri aldı.

Sadakatsiz’deki o sahne çok konuşuldu

İlk bölümünün yayınlanması itibariyle, aile yapısı, toplumsal gelenekler ve inanışlar, ebeveynlik kavramı, RTÜK’ten ceza alması gibi bir çok tartışmayla, takip edilen Kanal D’nin Sadakatsiz dizisi, bu hafta izleyiciyi şok eden bir sahneyle ekrana geldi.

Adeta aldatılan kadınların duygularına tercüman olan Asya’nın, çocuğunu kaybetmemek için, Volkan’a oynadığı oyun, dizinin sosyal medyadaki etkileşiminin artmasına sebep oldu. Geçen hafta Digilup Top 10 listesine giremeyen dizi ile ilgili bu hafta, 2 kat daha fazla yorum yapıldı ve Sadakatsiz, listenin 8. Sırasında yer aldı.

Alya’nın değişimi

Bu sezon ilgiyle izlenen “Gerçek Hayat Hikayeleri” insanların kendi hayatını sorgulamalarına sebep olmaya devam ediyor. Tv 8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde, her hafta başka bir hikayeyi dinleyen izleyici, en fazla Alya’nın çocukluğundan bu yana yaşadıklarına odaklanmıştı.

Bu hafta, Alya’nın değişimi ve diziden ayrılması, Kırmız Oda’nın sosyal medyadaki etkileşimini arttırdı. Alya’nın bugünkü halini canlandıran Melisa Sözen ve çocukluğunu canlandıran Nazlı Irmak Tanrıverdi, izleyiciden tam not alırken, diziden ayrılmaları üzüntü yarattı.

Kendi hayatında problemler yaşayan insanlara bir bakıma yol gösteren ve umut olan dizide Alya’nın muhteşem değişimi ve hayatına yeni bir yön vermesi, beğeniyle izlendi.

Melisa Sözen’e Kırmızı Oda setinde yapılan vedanın yer aldığı video, sosyal medyada hızla yayıldı.

Melisa Sözen’in erkek arkadaşı Harun Tekin de kendi hesabından, diziden ve oyunculuk performanslarından ne kadar etkilendiğini paylaştı.

Ekranda yeni diziler

Son haftalarda, bazı diziler final yaparken, kanallar yeni diziler yayınlamaya başladı. Popüler oyuncuların rol aldığı dizilerin ilgi görüp görmeyeceği, merakla bekleniyor.

Star Tv’de Sol Yanım, Fox Tv’de Kefaret ve Kanal D’de Bir Annenin Günahı ile buluşan izleyici, bu hafta en fazla Sol Yanım’ı konuştu.

İşte yeni dizilerin sosyal medya yansımaları:

Dizi Kanal son hafta
Sol Yanım Star TV 23.700
Kefaret Fox 3.900
Bir Annenin Günahı KanalD 2.000

Digilup Top 10 listesine giremeyen bazı dizilerin de sosyal medya yansımalarının arttığı görüldü.

11 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 24.300
12 Menajerimi Ara Star TV 24.100
13 Sol Yanım Star TV 23.700
14 Mucize Doktor Fox 23.600
15 Masumlar Apartmanı TRT 1 23.000
16 Kırmızı Oda TV 8 20.000
17 Çukur Show TV 18.800
18 Bir Başkadır Netflix 13.600
19 Çocukluk Fox TV 12.900
20 Hekimoğlu Kanal D 8.300