MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili paylaşımlarda artış var.

Fox Tv’de yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisi zirvedeki yerini korurken, hayranları diziyle ilgili yorumlarında rekora imza attı. 1 milyona yakın paylaşıma konu olan dizi ile ilgili paylaşımlar, Eda ve Serkan’ın ilişkisinin yanı sıra, iki ailenin ve ofis ortamının hikayelerini de içerdi.

Sen Çal Kapımı, yurtdışında da gündemde. Dizi ile ilgili son 1 ayda 1,5 milyona yakın paylaşım yapıldı.

Sefirin Kızı hikayesi yerine oturdu

Star Tv’nin kadro değişikliğiyle konuşulan dizisi Sefirin Kızı, bu hafta yükselen sosyal medya yansımalarıyla, 2. Sırada yer aldı. Tuba Büyüküstün’ün diziye katılmasıyla değişen hikaye de izleyici tarafından sahiplenildi.

Dizinin başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’ün projedeki değişimde verdikleri katkı, sosyal medyada vurgulandı.

Doğduğun Ev Kaderindir yükselişte

Tv 8’de yayınlanan ve gerçek hayat hikayesinden uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir, kadın oyuncular listesinde olduğu gibi yerli diziler sıralamasında da yükselişe geçti.

Dizi ile ilgili yorumlar, 5 katından daha fazla arttı ve Doğduğun Ev Kaderindir Digilup Top 10 listesinin 3. Sırasına yerleşti. İzleyici, diziyi yakından takip ettiğini, hikayedeki gelişmelere dair geçmişten bugüne hatırlatmalar içeren paylaşımlarıyla gösterdi.

Arıza yorumları 2 kat arttı

Show Tv’nin popüler dizilerinden Arıza da bu hafta, yansımalarını arttıran dizilerden oldu. Dizi izleyicileri, sosyal medya yorumlarında ikiye bölündü.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, dizinin gidişatını olumsuz bulurken, bazı sosyal medya kullanıcıları eleştirel yorumların diziye zarar verdiğini belirtti.

Arıza’nın, özellikle Tolga Sarıtaş’ın performansını içeren bazı sahneleri, paylaşımlara dahil edildi.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan yerli dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Çukur Show TV #çukur 36.200
12 Maraşlı ATV #Maraşlı 32.400
13 Alev Alev Show Tv #AlevAlev 32.300
14 Menajerimi Ara Star TV #MenajerimiAra 26.000
15 Sadakatsiz Kanal D #Sadakatsiz 24.000
16 Kuzey Yıldızı Aşk Show Tv #KuzeyYıldızıİlkAşk 22.700
17 Masumlar Apartmanı TRT 1 #MasumlarApartmanı 21.200
18 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 #UyanışBüyükSelçuklu 20.900
19 Kırmızı Oda TV 8 #KırmızıOda 17.000
20 Arka Sokaklar Kanal D #ArkaSokaklar 12.100

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir