Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Ekranda bir “sevilmeyen karakter” daha

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerde rol alan erkek oyuncularla ilgili yorumlarda artış var.

Sefirin Kızı dizisindeki son değişikliklere rağmen, projesine sahip çıkmasıyla takdir toplayan Engin Akyürek, bu hafta 1 milyona yakın paylaşıma konu olarak, zirvedeki yerini korumasıyla dikkat çekti.

Listenin ikinci sırasında ise Alev Alev’in İskender’i Berker Güven, 500 bine yakın yorumla yer aldı. Güven’in aynı dizideki rol arkadaşı Cihangir Ceyhan da büyük bir yükseliş sağlayarak, 320 bin yoruma konu oldu ve listenin 4. Sırasına oturdu.

Sen Çal Kapımı’ndaki performansıyla çok konuşulan Kerem Bürsin ise yorumunu arttıran oyunculardan oldu ve 3. Sıraya yerleşti.

Haftanın yükselişteki oyuncularından bir diğeri de iki diziyle izleyiciyle buluşan Engin Öztürk oldu. Doğduğun Ev Kaderindir ve 50 M2 dizilerindeki performansıyla övgü toplayan Öztürk, 300 bine yakın yorumla 5. Sırada yer aldı.

Volkan’dan sonra İlker nefreti

Bu hafta Fox Tv’de ekrana gelmeye başlayan Masumiyet dizisi, ilk bölümüyle sosyal medyada yorumlanmaya başladı. Usta oyuncular; Mehmet Aslantuğ, Hülya Avşar, Deniz Çakır, Selen Uçer gibi, uzun süredir ekranda görülmeyen sanatçıların buluştuğu dizinin merkezinde “kadına şiddet” var.

Nişanlı olmasına rağmen genç bir kızla birlikte olan ve O’na şiddet uygulayarak yolun kenarına atan İlker Ilgaz karakteri, sosyal medyada izleyicinin tepkisini aldı. Önceki sezon Bay Yanlış’da rol alan Serkay Tütüncü’nün canlandırdığı İlker ile Sadakatsiz’in Volkan’ı, sosyal medyada birbirine benzetildi.

İki oyuncunun, izleyiciyi ters köşe yaptığı karakterler, kadınlara karşı sergiledikleri davranışlarla, benzer yorumlarda buluştu.

Uyanış: Büyük Selçuklu ilgisi artıyor

TRT 1’de yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu oyuncularının sosyal medya desteği, gün geçtikçe artıyor. Ekin Koç ve Sevda Erginci’den sonra, Buğra Gülsoy da bu hafta yansımalarını arttırdı.

Sosyal medya kullanıcıları ve set arkadaşları, Buğra Gülsoy’un doğumgününü de unutmadı.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan erkek oyuncuların son haftadaki ileti sayıları:

11 İbrahim Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir 67.200
12 Taner Ölmez Mucize Doktor 44.900
13 Murat Yıldırım Ramo 40.800
14 Toprakcan Adıgüzel Alev Alev 17.900
15 Buğra Gülsoy Uyanış: Büyük Selçuklu 14.900
16 Burak Deniz Maraşlı 14.000
17 Alperen Duymaz Son Yaz 8.900
18 Ali Atay Son Yaz 5.700
19 Deniz Can Aktaş Menajerimi Ara 4.000
20 Cüneyt Arkın Kuruluş Osman 3.900