MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili paylaşımlarda, Sen Çal Kapımı açık ara öne geçti.

Fox Tv’de, Kerem Bürsin ve Hande Erçel ile birlikte, Neslihan Yeldan, Evrim Doğan, Alican Aytekin, Bige Önal gibi bir çok ünlü ismi buluşturan Sen Çal Kapımı, yayınlandığı günden beri, sosyal medyada en fazla konuşulan dizilerden.

Doğduğun Ev Kaderindir yine düştü

Tv 8’de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir’in, bir hafta sosyal medyadaki yorumları artarken, başka bir hafta azalabiliyor.

Bu hafta, dizi ile ilgili yorumlar azaldı, geçen hafta 200 bini aşan yorumlar, bu hafta 80 bin civarında kaldı. Haftaya, dizi ile ilgili paylaşımların artıp artmayacağı merakla bekleniyor.

Son Yaz’da final gündemi

Fox Tv’de ekrana gelen Son Yaz dizisi ile ilgili final gündemi, sosyal medya yorumlarını arttırdı. Sosyal medyaya yansıyan bilgilere göre, Son Yaz dizisi, 22. Bölümde sezon finali yaparak, yeni sezonda devam edecek.

Dizi ile ilgili, bu hafta yapılan paylaşımlar, yaklaşık iki katı oranında artarak, dizinin 8. Sıraya yükselmesinı sağladı.

Yeni bir dizi: Masumiyet

Fox Tv, usta oyuncuları kadrosunda bulunduran yeni bir diziyi ekrana getirmeye başladı. Mehmet Aslantuğ, Hülya Avşar, Deniz Çakır gibi uzun süredir ekranda olmayan sanatçıların birlikte kamera karşısına geçtiği Masumiyet, ilk bölümüyle sosyal medyada konuşulmaya başlandı.

Kadına şiddetin ve ailelerin mücadelelerinin merkezde olduğu hikayede; annelik, yalan, aldatma, zengin aileler, yol kenarına atılan kadınlar gibi bir çok detaya değiniliyor.

İlk bölümüyle, 50 bine yakın paylaşıma konu olan dizi ile ilgili yorumlarda, kadın hikayesi ve oyuncuların performansı öne çıktı.

Ayrıca, sosyal medya kullanıcıları hikayede yaşananların, gerçekte yaşanan bazı olaylara çok benzediğini belirten, örnek vakaları hatırlatan paylaşımlar yaptı.

Menajerimi Ara izleyicisinden öneriler

Star Tv’de Pazar akşamları ekrana gelen Menajerimi Ara dizisi de bu hafta yansımalarını arttıran yapımlardan oldu.

Dizi hikayesine dönük bazı detaylarda, öneride bulunan izleyici, bu hafta öne çıktı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Barış’ın gergin davranışlarının çok uzatıldığını yazarken, bazı sosyal medya kullanıcıları Feriz ve Serkan’ın duygusal sahnelerini izlemekten keyif aldığını belirtti. Dizinin hikayesindeki gidişatı eleştiren izleyiciler ise senarist için, #EkinAtalarİstifa etiketiyle 2 bine yakın paylaşım yaptı.

Menajerimi Ara’nın ilk bölümüne konuk olan Tuba Büyüküstün ile ilgili bir öneri de yine diziyi yakından takip ettiği belli olan izleyiciden geldi. @dicbarlandik adlı Twitter kullanıcısı, Tuba Büyüküstün’ün, Çınar ile Sefirin Kızı kadrosuna katılıp katılmama durumunu değerlendirdiği bir sahne önerdi.

İşte, Digilup Top 10 listesinin ikinci 10 sıralamasında yer alan dizilerin son haftadaki ileti sayıları:

11 Mucize Doktor Fox #MucizeDoktor 36.900
12 Menajerimi Ara Star TV #MenajerimiAra 35.400
13 Maraşlı ATV #Maraşlı 33.700
14 Masumiyet Fox Tv #Masumiyet 28.900
15 Sadakatsiz Kanal D #Sadakatsiz 25.700
16 Masumlar Apartmanı TRT 1 #MasumlarApartmanı 24.800
17 Uyanış: Büyük Selçuklu Trt 1 #UyanışBüyükSelçuklu 23.000
18 gönül dağı TRT 1 #GönülDağı 22.300
19 Kırmızı Oda TV 8 #KırmızıOda 18.600
20 Kuzey Yıldızı Aşk Show Tv #KuzeyYıldızıİlkAşk 17.500

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir