Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sen Çal Kapımı rekora gidiyor

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, bu hafta yerli dizilerle ilgili paylaşımlarda artış var.

Pandemi tedbirleri kapsamında, evde kalmaya teşvik edilen insanlar, evde çeşitli aktivitelerle zaman geçirmeye çalışıyor. Bu aktivitelerden biri de başta diziler olmak üzere, televizyon yayınlarını izlemek.

Buna bağlı olarak, dizilerle ilgili yorumlarını sosyal medya paylaşımlarına yansıtan izleyici, özellikle bazı dizilerde, dikkat çeken yükselişe sebep oldu.

Fox Tv’de, Hande Erçel, Kerem Bürsin, Bige Önal, Neslihan Yeldan, Evrim Doğan gibi oyuncuların birlikte rol aldığı Sen Çal Kapımı, bu hafta 1 milyona yakın paylaşıma konu oldu.

Haftalardır zirvedeki yerini kaptırmayan dizi, hayranlarının günden güne artan desteğiyle, yayın hayatına devam ediyor.

Başrol oyuncularının uyumunu pozitif bulan sosyal medya kullanıcıları, popüler dizinin yayın gününün değişmesiyle ilgili de on binlerce yorum yaptı.

Dizinin Cumartesi’ye alındığını, dizinin Eda’sı ve Serkan’ı, Hande Erçel ve Kerem Bürsin duyurdu.  

Uyanış: Büyük Selçuklu’ya ilgi arttı

TRT ekranlarında yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisine olan ilgi günden güne artıyor. Geçtiğimiz haftaya oranla, bu hafta yansımalarını iki katına çıkaran dizi ile ilgili, paylaşımlarda dizideki sözler öne çıktı.

Yasak Elma’daki ayrılık etkileşimi arttırdı

Pazartesi akşamları Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma, çok karşılaşılmayan bir durumla, yayın hayatına devam ediyor. Başrol oyuncusu dahil, dizinin erkek oyuncularının çoğu, diziden ayrılarak, hikayeye yeni bir yön verildi.

Bu yenilikle birlikte, bu hafta etkileşimini 2 kat arttırdı. Entrika dolu dizinin izleyicileri, unutamayacağı bir çok sahneye şahit olmuştu. Bu sahnelerden ikisi, nikah töreni ve Halit’in merdivenden düşmesi olacak gibi.

Babil ekrana veda etti

Düşündüren ve ters köşe hikayesiyle dikkat çeken Babil, bu sezon beklediği ilgiyi göremeyince ekrana veda etti. Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu, Aslı Enver, Mesut Akusta, Birce Akalay gibi ünlü oyuncuların, her biri ayrı hikayesi olan karakterleri canlandırdığı dizide, bu sezon Ozan Güven yerine Onur Saylak gelmesi de ayrı bir tartışma konusu oluşturmuştu.

Dizinin finalinde, İrfan’ın, oğlu Deniz için verdiği mücadele, sonunda bitti ve deniz kıyısında bir mekan açtı. Süleyman cezaevine girdi, Egemen hayatını kaybetti, İlay kızkardeşiyle yeni bir hayat kurdu, Nihal ise İrfan ile mutluluğu yakaladı.

Hikayenin sonunda İrfan, Deniz’in sağlığı için başladığı “para” mücadelesinin sonucunu şu sözlerle özetledi: “Para, özgürlük değilmiş… Huzur, aile, mutluluk hiç değilmiş! Kendine çok güzel bir yatak odası alabilirsin ama huzurlu bir uyku alamazsın… Bir ev yaptırırsın en güzelinden, en pahalısından ama yuva satın alamazsın.”