Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sinemalarda Brad Pitt Rüzgarı

filmler

DigiLUP,  vizyona giren filmlerin sosyal medyadaki yansımalarını ölçümlemeye ve filmlerle ilgili öne çıkanları sizler için araştırmaya devam ediyor.

MTM Medya Takip Merkezi’nin Dijital Medya Listening Servisi DigiLUP verilerine göre; en çok konuşulan vizyondaki filmler ve filmlerle ilgili en çok etkileşim alan paylaşımlar şöyle;

Tarantino yapımı “Bir Zamanlar…Hollywood’da” dan sonra bir başka film “Yıldızlara Doğru” ile beyaz perdede yerini alan ünlü yıldız Brad Pitt sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor.

AdAstra ” Yıldızlara Doğru” 20 Eylül’de vizyona girdi.

20 Eylül’de vizyona giren, yönetmenliğini James Gray’in üstlendiği Yıldızlara Doğru, bu hafta en çok konuşulan vizyondaki filmler listemizde zirvede yer alıyor.

Orijinal adı “Ad Astra” olan film, 109 Bin 587 sosyal medya paylaşımında konuşularak vizyona girer girmez tüm dünya genelinde sosyal medyada en çok konuşulan film oldu.

Filmle ilgili en çok etkileşimi Jeremy Jahns adlı youtuber “Yıldızlara Doğru – Film İncelemesi” adlı videosuyla aldı. Bu video yaklaşık 470 bin kez görüntülendi ve
Digilup verilerine göre 20 Bin etkileşime ulaştı.

Rambo efsanesi “Rambo: Son Kan” filmiyle sinemalara geri döndü…

Vizyona girdiği ilk hafta en çok konuşulan filmlerden olan “kült aksiyon” film serisinin son filmi , sosyal medyada yaklaşık 60 bin yansımaya konu oldu.

Sylvester Stallone’nin resmi facebook sayfasından paylaştığı filmle ilgili paylaştığı video, Digilup ölçümlerine göre 67 Bin 100 etkileşim aldı ve yaklaşık 6 Milyon 300 kullanıcıya ulaştı. Video yaklaşık 610 bin kez görüntülendi.

Geçen haftanın en çok konuşulan filmi ” O Bölüm 2″ bu hafta iki basamak geriledi ve en çok konuşulan üçüncü film oldu.

Vizyona girdiği hafta sosyal medyada rüzgar gibi esen Tarantino imzalı “Bir zamanlar…Hollywood’da” bu hafta en çok konuşan dördüncü film oldu. Hala yansımaları devam eden “Bir Zamanlar Hollywood” ile ilgili en çok etkileşimi filmin başrol oyuncularından Margot Robbie’nin filmdeki kareleri aldı.

“Best of margot” adlı twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşım, kullanıcılar tarafından 5 Bin 400 etkileşim aldı ve 36 Bin potansiyel erişime ulaştı.

Vizyona girdiği hafta çok konuşulan, elektrik ampülünün icadının konu edinen Elektrik Savaşları, bu hafta yansımalarını devam ettirdi ve en çok konuşulan beşinci film oldu.

Geçen hafta listede yer alan Aslan Kral ve Hızlı ve Öfkeli: Tobbs ve Shaw bu hafta listede yer almazken, vizyona yeni giren Yıldızlara Doğru ve Rambo haftaya damgasını vuran filmler oldu.