Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

#SokağaÇıkmaYasağı TT listesinde

Dünyadaki coronavirüs salgını, gün geçtikçe, bir çok farklı konuyu gündeme getiriyor. Sağlıklı kalma ve virüse karşı önlem alma gibi farklı konular, sosyal medya paylaşımlarına yansıyor.

Son günlerde, Türkiye’deki vaka sayısının artmasıyla, sokağa çıkma yasağı konusundaki yorumlar arttı. Bugün #sokağaçıkmayasağı hashtagi TT listesine girdi.

Dünyadaki diğer ülkelerin yaşadıklarını örnekleyen paylaşımlarla, sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin gereğini savunan sosyal medya kullanıcıları, bu konudaki ısrarlarını sürdürdü.

MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel sosyal medya ölçümleme servisi Digilup sonuçlarına göre, Türkiye’de yasak talebiyle ilgili paylaşımlar 150 bine yaklaştı.

Paylaşımlara en fazla eklenen videolar arasında İtalya’da araştırma görevlisi olarak çalışan Senem Onan’ın videosu var.

Onan, İtalya’da yaşananların, balkondan şarkı söyleyenlerden ibaret olmadığını, hastanedeki durumların gözardı edilmemesi gerektiğini anlatarak, Türkiye’de de acilen daha fazla önlem alınması gerektiğini belirtti.

Siyasetçilerin de önerilerini dile getirdiği paylaşımlarda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulunuldu. İyi Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan da yasak ile ilgili çağrıda bulunanlar arasında yer aldı.

Paylaşımlarda @drfahrettinkoca etiketlendi.

Yasak beklemeyin çağrısı

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise yasağı beklemeden, zaruri olmadıkça evden çıkılmaması yönünde çağrıda bulundu.

Sanatçılar başta olmak üzere, bir çok sosyal medya kullanıcısı, bir süre evden çıkmayacağını duyurdu.

Yeni bir akım

Eser Yenenler ise sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Bu süreyi evden çıkmadan geçireceğini açıklayan Yenenler “Evde Keyfim Yerinde” akımıyla, örnek olmayı amaçlıyor.

Yenenler’e, yakın arkadaşları Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın yanısıra, bir çok sanatçı destek verdi.