Kullanıcı sayısı hızla artan sosyal medya platformları, firmaların kendisiyle ilgili yorumları öğrenmesi açısından, önemli bir veri sunuyor. Hedef kitlesinin ve mevcut müşterilerinin sosyal medyadaki yorumlarını dinleyen ve buna uygun stratejiler geliştiren firmalar, sektörde bir adım önde duruyor. Bu noktada sosyal medya dinleme giderek önem kazanıyor.

Tüketicilerin, aldığı hizmet ilgili yaşadığı sorunları sosyal medyadan paylaştığını ve bazen bu paylaşımların hızla yayılabildiğini biliyoruz. Tüketicinin bu sorununu anında yakalamak ve hızla çözmek, yardım isteklerini görmezden gelmemek, geri bildirimlerini değerlendirmek, artık daha da kıymetli. Neler olup bittiğini bilmek için, sosyal medyayı sağlıklı dinlemek şart oldu.

Ürün veya hizmetle ilgili aksaklık yaşayan tüketiciler, bir e-posta göndermek veya çağrı merkezlerine bağlanmak yerine, yaşadığı durumu sosyal medya platformlarında paylaşmayı tercih ediyor. Tüketici böyle durumlarda adeta, megafonunu çıkarıp sosyal medya platformunda sahne alıyor. Ve paylaşılan fikirler, hızla yayılıyor. Bu yorumlar hakkında hemen bilgi sahibi olmak ve buna uygun reaksiyon almak, artık firmaların önemli iş süreçleri arasında.

Sosyal medya dinleme

İtibarınıza zarar verebilecek konuşmaları kaçırmayın!

Sosyal medyadaki bu paylaşımlar, markanızın, firmanızın, kurumunuzun ve şahsınızın itibarına zarar verebilir. Sosyal Medya Dinleme sürecini hayatınıza katarak, bunun önüne geçebilirsiniz.

Olumlu yorumlar ilham olsun!

Sosyal medya kullanıcıları, sadece olumsuz yorumlarını paylaşmıyor. Platformlarda olumlu yorumlarına da yer veriyor. Firmalar için bu olumlu tepkiler ve geri bildirimler, ilham kaynağı olabiliyor.

Profesyonel Sosyal Medya Dinleme, tüketicinin tüm yorumlarını inceleme, kendine özel filtrelerden geçirme ve verimli sonuç alma noktasında önemli kalıyor.

DigiLUP ekibinin hazırladığı Sosyal Medya Dinleme Rehberi ile sosyal medya dinlemenin, iş süreçlerinize ve stratejilerine nasıl katkı sağlayacağınızı, süreci nasıl başlatacağınızı ve sürdürebileceğinizi inceleyebilirsiniz.

DigiLUP ile dünyadaki tüm dijital medya verilerine hakim olabilirsiniz. Sosyal medya analizi, web sitesi takibi, profesyonel görsellerle dijital medya raporu servislerini incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir