Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

Sosyal Medyada Büyük Alkış Filenin Sultanları’na

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Almanya’yı 3-0 yenerek bu yıl Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’nda mücadele etme hakkı kazandı.

Geçen yıl Avrupa ikincisi olan A Milli Kadın Voleybol Takımının bu başarısı, coşkuyla karşılandı. Sosyal medya kullanıcıları da bu coşkuya, paylaşımlarıyla dahil oldu.

MTM Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya dinleme servisi Digilup verilerine göre, Filenin Sultanları 400 bine yakın paylaşımda, takdir edildi.

Tayyip Erdoğan da paylaştı

En fazla etkileşim alan paylaşımlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın paylaşımı yer aldı.

@RDErdogan hesabından yapılan paylaşımda, A Milli Kadın Voleybol takımı tebrik edildi ve Tokyo Olimpiyatlarında başarılar dilendi. Paylaşım, 500 bine yakın etkileşim sağladı.

Siyasetçilerin yanısıra, gazeteciler, spor severler, sporcular, spor kulüpleri ve sanatçılar da paylaşımlarıyla, takımı tebrik etti.

Haluk Bilginer gibi bir çok sosyal medya paylaşımında, takım “Atatürk’ün kızları” “Cumhuriyet Kadını” ifadeleriyle birlikte yorumlandı

Haluk

Takımın kaptanı öne çıktı

Takımı tebrik eden paylaşımlarda, takımın kaptanı Eda Erdem öne çıktı. Takımın maç boyunca ekip ruhunu kaybetmediği, riskli aşamalara karşı çözüm odaklı olduğu yorumlandı.

Eda Erdem de sonuç ile ilgili sevincini paylaşımlarına yansıttı.

TVF’den Tokyo uyarlaması

Türkiye Voleybol Federasyonu, Tokyo biletini alan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı için Uzakdoğu konseptiyle paylaşım yaptı. Görsel, bir çok sosyal medya kullanıcısının ilgisini çekti ve paylaşımlarda yer verildi.

Taraftara da alkış

Hollanda’da gerçekleşen maçta, tribünleri dolduran Türkiyeli seyirciler de sosyal medyada takdir edildi. Özellikle Sporcular ve siyasetçiler,  paylaşımlarında taraftarın desteğinin çok kıymetli olduğunu vurguladı.