Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

İzleyici dizileri bırakmadı

Televizyon kanalları, bu yıl da sezona “yılbaşı arası” verme uygulamasını sürdürdü. Yerli diziler, Ocak 2020’nin ilk haftası yayınlanmadı ama izleyiciler, sevdiği diziler hakkında paylaşım yapmaya devam etti.

Önceki haftalara oranla artış sağlayan, dizi paylaşımları, 1,5 milyona yaklaşırken, en fazla artış görülen dizi, Afili Aşk oldu.

Kanal D’nin romantik komedisi Afili Aşk, bu hafta da zirvedeki yerini korudu ve sosyal medya yansımalarında, 2 kata yakın artış göstererek öne çıktı.

Sefirin Kızı dünyada konuşuluyor

Star’ın iddialı yapımlarından, Sefirin Kızı, bu hafta listenin ikinci sırasında yer aldı. Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrolü paylaştığı dizi, hikayesi ve oyuncularının yanı sıra, dünya genelinde sosyal medyada en çok konuşulan 3. Dizi olması dolayısıyla da yorumlandı . Dizide yer verilen, hayat ve aşk üzerine söylenmiş sözler ve diziyle ilgili yapılan Arapça paylaşımlar da dikkat çekti.

Zalim İstanbul’a şikayet var

Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul dizisi, bu hafta 3. sırada yer aldı. Dizinin oyuncuları ve çiftlerinin yanı sıra, Türkiye Engelliler Platformu’nun paylaşımı dikkat çekti.

Platform, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, engelli bireyi canlandıran oyuncuya yapılan davranışlar dolayısıyla, RTÜK ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne şikayette bulunduklarını açıkladı.

Doğduğun Ev Kaderindir yükselişe geçti

Tv 8’de yeni başlayan ve ilk bölümleriyle dikkat çeken Doğduğun Ev Kaderindir dizisi, bu hafta, yansımasını 4 katına yakın oranda arttırarak, 4. Sıraya yerleşti. Tatil boyunca tekrar bölümleri yayınlanan dizi, 92.136 adet iletide yorumlandı.

Hercai’den canlı yayın

Listenin 5. Sırasında, Atv’de yayınlanan Hercai dizisi yer aldı. Hercai izleyicileri, Youtube’daki canlı yayına da katılarak, sosyal medyada etkileşimi arttırdı. Hercai dizisinin gözde çifti Reyyan ve Miran’ın yakınlaşma sahneleri, paylaşımlarda en fazla yorumlanan içerik oldu.

Dijital platform dizilerinde düşüş

Dijital platformda yayınlanan diziler arasında en çok konuşulan diziler, Behzat Ç. Ve Atiye yansımalarında bu hafta düşüş oldu.

Behzat Ç., listenin 10. Sırasına gerilerken, Atiye listede yer almadı.

Atiye’de oyuncuların performansının yanı sıra, hikayede yer verilen Şems-i Tebrizi sözleri öne çıktı. Ayrıca, Atiye izlemediğini paylaşan sosyal medya kullanıcıları oldu. Diziyle birlikte Göbeklitepe paylaşımları da yapıldı.

Yeni dizi 8. Sırada

TRT 1’in yeni dizisi Tutunamayanlar ilk bölümüyle ekrana geldi. Leyla ile Mecnun ve Kardeş Payı’na benzetilen ve Absürd komedi olarak tanımlanan dizi, sosyal medya kullanıcılarının da beğenisini kazandı.

Küfürsüz ve argosuz bir komedi olduğu vurgulanan paylaşımlarda, mahalle kültürünün öne çıkması ve Zafer Algöz’ün sözleri yorumlandı.