Dijital dünyayı Digilup ile keşfedin…

0212 442 30 00

SOSYAL MEDYADA EN SIK YAPILAN 4 HATA!

sosyal-medyada-en-sık-yapilan-dort-hata

Günümüzde kalıcı bir yer edinmek isteyen markalar, sosyal medyayı aktif kullanmanın önemini biliyor ve yapacak oldukları işleri bu doğrultuda şekillendiriyor. Pek çok marka aktif olarak sosyal medyada paylaşımlar yapıyor, içerikler üretiyor. Üretilen içerikler ve yapılan diğer paylaşımlar ile markalar bu platformda belirli yerlere gelebiliyorlar. Ancak sosyal medyayı aktif kullanmak ve düzenli işler yapmak bazen yeterli olmuyor. Bu noktada markaların istemeden yaptığı bazı hatalar söz konusu. Şimdi sizlere markaların yaptığı hatalardan bahsedeceğiz. İşte sosyal medyada en sık yapılan 4 hata!

Bir Stratejiniz Yok mu?

Bir yola çıkarken ilk önce nereye gidileceği ve gidilen yerde ne yapılacağını önceden belirlemek çok önemlidir. Bir bakıma yolun sonunda ulaşılacak yer, hedeftir diyebiliriz. Hedefe ulaşmada hangi yolları tercih edeceğimiz, bu yollarda nasıl ilerleyeceğimiz de hedefe ulaşma konusunda bizleri daha ileriye taşıyacak adımlardır. Sosyal medya platformlarında da aynı şekilde düşünmek mümkündür. Sosyal medyada kalıcı bir yer edinmenin ilk ve en önemli adımı strateji belirlemektir. Belirlenen strateji ile yapmış olduğunuz plan doğrultusunda ilerlemek sizleri emin adımlar ile başarıya ulaştıracaktır.

Bu noktada markalar strateji hatasına düşerse ve ilk önce yapacakları planları belirlemezlerse bu markalar için pek iyi olmayacaktır.

sosyal-medyada-en-sık-yapilan-dort-hata

Hedef Kitlenize Hitap Etmiyor Musunuz?

Markaların yaptığı bir diğer hata ise hedef kitleye hitap edip etmeme durumudur. “Hedef kitleye hitap ediyor musunuz?”  Bu soruya cevap verebilmek için ilk olarak hedef kitlenizi iyi analiz etmeniz gerekir. Sosyal medya paylaşımları yaparken hedefiniz hangi kitlelere ulaşmak? Bunlar can alıcı sorulardır. Çünkü bu sorulara cevap verebildiğinizde hedef kitlenizi iyi tanımış ve ihtiyaçlarını belirlemiş olacaksınız. Hedef kitlenizi iyi analiz edip onların ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederseniz sosyal medyanız zaman içinde daha da güçlenecektir. 

Müşteri Hizmeti Müşterilerinize Yeterli Gelmiyor mu?

Yapılan hatalardan bir diğeri ise müşteri hizmetinin müşterileri tatmin etmemesi ve yeterli gelmemesidir. Müşterilerin aradığı cevapları site içerisinde bulamaması ya da bu cevaplara çok geç ulaşması, müşterilerin gözünde eksi puan almanıza sebep olur. Bu noktada müşterilerin ihtiyaçları iyi gözlemlenmeli ve ihtiyaçlar doğrultusunda onlara çözüm önerileri sunulmalıdır. Yaptığınız iş müşterilerinizi memnun etmelidir.

Diğer blog yazılarımızı incelemek için; https://digilup.com/blog/

sosyal-medyada-en-sık-yapilan-dort-hata

Olumsuz Yorumları Görmezden mi Geliyorsunuz?

Sosyal medya herkesin paylaştıklarınızı görebileceği ve bu paylaşımlara istediği yorumları yapabileceği bir platformdur. Sosyal medyanın herkese açık olması hem olumlu müşteri yorumu ile karşılaşmanızı sağlar hem de olumsuz müşteri yorumu ile karşılaşmanıza sebep olur. Bu noktada eleştiriye açık olmanız son derece önemlidir. Çünkü sizlere yapılan olumsuz müşteri yorumunu görüp yanlış ya da eksik yaptığınız ne varsa bunları düzeltme yoluna gidersiniz. Aksi halde yapılan yorumları kişisel algılayıp yaptığınız işe yansıtırsanız hataya düşmüş olursunuz. Sadece olumlu müşteri yorumuna dikkat etmek bunları önemsemek, olumsuz yorumları görmezden gelmek sizlere bir şey katmayacaktır.

sosyal-medyada-en-sık-yapilan-dort-hata

Siz de Bu Dört Hatayı Yapıyorsanız Hemen DigiLUP Çözümleriyle Tanışın!

Sosyal medyada yapılan 4 önemli hatadan söz ettik. Siz de sosyal medya stratejilerinizi yönetirken, bu 4 hatadan en az bir tanesini yaptığınızı düşünüyorsanız hemen DigiLUP çözümleriyle tanışmanızı tavsiye ederiz. DigiLUP sosyal medya stratejilerinizi en üst seviyeye çıkarmayı ve sizleri doğru adımlar ile hedeflerinize ulaştırmayı amaçlar.

DigiLUP, Türkiye’nin en kapsamlı dijital medya takibi ve ölçümlemesi yaparak bu alanda çığır açmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Siz de DigiLUP çözümleri ile tanışın ve sosyal platformlarda daha iyi ve kaliteli işlere imza atın.

Hemen bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz; digilup@medyatakip.com